Вже другий рік поспіль науково-педагогічні працівники НУОЗ України імені П.Л. Шупика беруть участь в освітніх заходах в рамках найбільшого Конгресу стоматологів «Greater New York Dental Meeting» (Нью Йорк, США).

Під час відкриття заходу в.о. завідувача кафедри терапевтичної стоматології професор Ірина Мазур виступила з промовою до зібрання та передала вітання від українських стоматологів, побажання подальшої наукової співпраці.

В рамках симпозіуму «Міждисциплінарний підхід в діагностиці, лікуванні та профілактиці стоматологічних хвороб» Конгресу стоматологів науково-педагогічні працівники Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, а саме проректор з наукової роботи професор Н. Савичук, в.о. завідувача кафедри терапевтичної стоматології професор І. Мазур і аспірант 2 року навчання П. Мазур представили результати власних досліджень.

Усна доповідь англійською мовою на тему «Чинники ризику стоматологічних хвороб у дітей з цукровим діабетом 1 типу» містила як результати огляду літературних джерел, так і значну кількість клінічних спостережень перебігу хвороб пародонта та ефективність нових методів лікування дитячого населення. Доповідь викликала зацікавленість та багато питань у лікарів. Запропоновані методи лікування хвороб пародонта, що було представлено в доповіді, сприяють тривалій ремісії захворювання пародонта та забезпечують гарантовані результати для подальших лікувально-реабілітаційних заходів, таких як ортодонтичне лікування з використанням брекет – систем.

На завершення доповіді було представлено виклики, що стоять перед стоматологами України, а саме лікування і складні методи реабілітації постраждалих та військовослужбовців ЗСУ з травмами щелепно-лицевої ділянки. Професіоналізм стоматологів України, які в складних умовах надають допомогу постраждалим, ґрунтується на фундаментальній освітній підготовці Української наукової стоматологічної школи та Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика зокрема.

За результатами двосторонніх перемовин з організаторами Greater New York Dental Meeting досягнуто спільного рішення про продовження тісної співпраці і більш широкого представлення результатів наукових досягнень науково-педагогічних працівників НУОЗ України імені П.Л. Шупика на ювілейному 100-річному Конгресі стоматологів у 2025 році.