5 грудня 2023 року напередодні Дня Збройних Сил України у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбулася дружня зустріч між шахістами Верховної Ради України та Міністерства оборони України на підтримку воїнів та учасників бойових дій Збройних Сил України.

У команді  Верховної Ради України брали участь  Народні депутати України: Сергій Штепа, Олександр Пасічний, Дмитро Любота, Дмитро Костюк, Сергій Колебошин і Євгеній Брагар, у команді Міністерства оборони України – офіцери Збройних сил України.

Організатор цього заходу був голова правління Центрального шахового клубу Збройних Сил України, професор кафедри паліативної та хоспісної медицини НУОЗ України імені П. Л. Шупика Олег Шекера. Захід було здійснено за підтримки Верховної Ради України в особі голови Комітету з питань молоді і спорту Андрія Кожемякіна, Міністерства оборони України - начальника Управління фізичної культури і спорту Юрія Фіногенова та начальника Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України Сергія Корня. Головна мета  дружньої зустрічі між шахістами Верховної Ради України та Міністерства оборони України: створити умови для інтелектуального розвитку військовослужбовців, розвивати логічне мислення, почуття відповідальності, вміння розв’язувати проблемні ситуації, а також звернути значну увагу на організацію реабілітаційних заходів у осіб з обмеженнями повсякденного функціонування.

Захід розпочався з «Хвилини мовчання». Шкода, що рідшають ряди наших захисників і серед них шахістів: на війні загинув віце-президент Федерації шахів України Артем Сачук із Житомира, суддя і тренер з Житомира Роман Хитрич, обірвалося життя 25-річного шахіста Сергія Мазурова з Одещини та Криворізького шахіста 31-річного спортсмена Сергія Неустроєва.

Слідкувати за змаганнями та оцінювали гру були запрошені представники Федерації шахів України та Центрального шахового клубу ЗС України судді національної колегії арбітрів України з шахів у складі: міжнародний арбітр, перший віце-президент федерації шахів України Юрій Гнип та суддя 1-ї категорії, член правління Центрального шахового клубу ЗС України Юрій Хомутенко. Сеанс одночасної гри в шахи проводив гросмейстер України Артур Фролов.

Привітали учасників дружньої шахової зустрічі голова Комітету з питань молоді і спорту Верховної Ради України Андрій Кожемякін, начальник Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов та голова правління Центрального шахового клубу Збройних Сил України професор Олег Шекера.

По закінченню сеансу одночасної гри, під гучні оплески залу українські пісні виконала співачка Анастасія  Шпортько  (псевдонім - Патрікія) солістка Ансамблю Збройних Сил України.

На завершення заходу відбулася дружня шахова зустріч між захисниками та захисницями України представниками Міністерства оборони України та Верховної Ради України, які на сьогодні здійснюють і організують на законодавчому і виконавчому рівні активну соціально-психологічну реабілітацію та яких не покидає віра в свої можливості та в майбутнє.

Слава Україні!

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів