Google search

 
 

Співробітники кафедри фармації в.о. завідувача кафедри доктор фармацевтичних наук Сергій Соловйов та професор Віктор Трохимчук на запрошення організаторів відвідали міжнародний Форум "ФармЕксперт 2023", який відбувався в КВЦ "Парковий".

На Форумі обговорювалось створення нового регуляторного органу в Україні, а саме — Української медичної агенції (УМА). Захід зібрав високопосадовців та фахівців з фармацевтичної галузі, представників регуляторних органів країн ЄС, а також керівництво Міністерства охорони здоров’я України, Держлікслужби, інших представників фармацевтичного, аптечного та науково-медичного сегментів, представників медичних університетів. 

Учасники обговорили широкий спектр питань, включаючи перспективи фармацевтичної галузі в Європі, впровадження УМА, ключові етапи та терміни реформування вітчизняного фармацевтичного ринку в умовах євроінтеграції. Особливу увагу приділено баченню та ролі УМА, яка, за висловами учасників, має бути незалежною, наділеною спеціальним статусом, здатною самостійно приймати нормативно-правові акти та впроваджувати державну політику у фармацевтичній сфері.

 

Учасники форуму презентували свої власні візії роботи УМА, наголошуючи на необхідності створення ефективного, адаптивного та сучасного регулятора, здатного впроваджувати найкращі практики та забезпечувати якість та безпеку лікарських засобів на українському ринку. Очікується, що УМА об'єднає функції з державної реєстрації лікарських засобів, технічного регулювання медичних виробів, експертизи у сфері реєстрації ліків та матеріалів клінічних випробувань, фармаконагляду.

На форумі відбулися три панельні дискусії, де обговорювались перспективи клінічних досліджень нових лікарських засобів, готовність вітчизняних виробників до сучасних законодавчих вимог, а також різні аспекти підготовки фармацевтичних фахівців. Такі обговорення в подальшому стануть основою ефективного та сучасного органу державного контролю.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також