Google search

 
 

До Всесвітнього дня боротьби з інсультом 25 жовтня 2023року кафедра фармацевтичної технології і біофармації (завідувач кафедри професор Лена Давтян) та відділення медицини Міжнародної академії освіти і науки України провели спільне онлайн засідання круглого столу із залученням до участі голови товариства молодих вчених МАОН України доцента М. Приступюка, магістрантів, аспірантів, молодих вчених НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Мета цього наукового заходу – привернути увагу освітян, молодих вчених, магістрантів та всіх зацікавлених фахівців до проблем, пов'язаних із судинно-мозковими захворюваннями.

Всесвітній день боротьби з інсультом – це щорічний захід, що відзначається 29 жовтня. Його було засновано в 2006 році Всесвітньою організацією інсульту. Важливість боротьби з інсультом набула світового значення, адже є однією з головних причин смертності у всьому світі. За статистикою кожної другої секунди у світі у когось виникає інсульт, а кожної шостої секунди– від інсульту, на жаль, назавжди переривається одне життя.

Всесвітня організація охорони здоров’я приділяє пильну увагу своєчасному виявленню та лікуванню інсульту, оскільки у світі на цю хворобу страждає понад 11,8 мільйонів людей. За даними ВООЗ до 2035 року глобальна поширеність інсульту досягне 34 %.

Актуальною також проблема мозкових інсультів залишається і для України. Щороку в країні стається 100 - 110 тисяч інсультів і (понад третина з них — у людей працездатного віку).

Захворюваність на інсульти складає 278,7 на 100 тисяч населення, що вище, ніж в середньому в країнах Європи (200 на 100 тис. населення).

Всі учасники цього наукового заходу проявили зацікавленість та активно обговорювали важливі питання, пов'язані з профілактикою, виявленням та розпізнаванням перших симптомів захворювання, наданням своєчасної домедичноі допомоги та значення цих нескладних аксіом для порятунку життя хворого на інсульт.

Глибокі знання з питань круглого столу продемонстрували випускники кафедри - магістри третього року навчання, а саме: Лариса Братухіна, Євгенія Мосненко, Алла Хміль, Альона та Таміла Боровець, Андрій Сороцький, Катерина Корсун, Лідія Лесик, Олена Марусич, Софія Нечипорик. Майбутні фармацевти продемонстрували обізнаність з питань значимості часу з надання домедичної допомоги, виклику лікарів за номером 103 для збереження життя в межах терапевтичного вікна - 4,5 години, а також впевнених знань профілактичних заходів та усвідомлення чинників ризику.

Учасники круглого столу ознайомилися з відеоматеріалами з актуальних питань, щодо своєчасного виявлення та надання медичної допомоги хворому на інсульт.

В обговорені питань заходу взяли участь завідувач кафедри фармацевтичної технології і біофармації професор Лена Давтян, професори Анна Дроздова та Раїса Коритнюк, доценти Маріанна Наумова та Тетяна Оліфірова. Співробітники кафедри звернули особливу увагу на сучасну роль фармацевта у ланцюзі надання медичної допомоги «пацієнт-фармацевт-лікар» для отримання якісних медичних послуг хворим з інсультом.

Науковий захід був цікавим та пізнавальним. Учасники продемонстрували прихильність до поширення знань щодо профілактики випадків інсульту серед населення, у тому числі за рахунок посилення ролі фармацевтів, до використання наукових підходів у лікуванні випадків, реалізації активних дій кожного щодо збереження здоров’я та покращення якості життя пацієнтів, які перенесли цю хворобу.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також