26 жовтня 2023 року НУОЗ України імені П. Л. Шупика долучився до V стратегічної сесії «Українські студії в славістиці: візуалізація», яку організували спільно МОН України, Рада молодих учених при МОН України, Офіс підтримки вченого, Український державний центр міжнародної освіти за напрямом «Вивчення української мови за кордоном: нові можливості».

Зі вступним словом виступив Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови. Доповідачі розповіли про нові можливості викладання української мови в шкільній освіті Канади (професор Олена Білаш Університет Альберти); досвід викладання дорослим слухачам в Українському Інституті у Лондоні до та після повномасштабного вторгнення (Єлизавета Тарануха, Український Інститут у Лондоні); особливості дисципліни «Українська мова як іноземна» у вищій школі Північної Америки (проф. Алла Недашківська, Університет Альберти) та ін.

До участі долучилися науковці, дипломати, студенти, представники громадських організацій та інші зацікавлені особи. НУОЗ України імені П. Л. Шупика представила в. о. завідувача кафедри мовної підготовки та гуманітарних дисциплін доцент Людмила Шевченко.

Заходи із циклу стратегічних сесій «Українські студії в славістиці: візуалізація» проводяться з метою висвітлення важливих тенденцій розвитку україністики в сучасних умовах, наявних викликів та перспектив їх подолання, а також зміни ролі України, що призводить до зміни парадигми славістичних студій у світі.

Актуальність матеріалу: 71.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 70.5% - 2 Голосів