Google search

 
 

Механічна вентиляція легень  ̶  одна із найпоширеніших процедур, яка проводиться у відділеннях інтенсивної терапії.

При цьому за статистичними даними більше половини пацієнтів у відділеннях реанімації перебувають на штучній вентиляції легень (ШВЛ) у перші 24 години після надходження.

За даними «American Surgical Trauma Association», у 2021 році було зареєстровано 790 257 госпіталізацій з використанням ШВЛ, а оціночні витрати на забезпечення пацієнтів, які перебували на ШВЛ, досягли 27 мільярдів доларів, що становить 12% усіх витрат клініки.

Користування апаратом ШВЛ є серйозним іспитом для лікарів, які розпочинають роботу в анестезіології та інтенсивній терапії. Велика кількість параметрів, які вимагають належної інтерпретації та вмілого налаштування, складні графіки на екрані апарату ШВЛ у поєднанні з тяжким станом пацієнта викликають обґрунтоване побоювання у початківців. Тому важливе значення мають завчасне ознайомлення майбутніх фахівців із сучасною наркозно-дихальною апаратурою. На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії проведено цикл семінарських і практичних занять, присвячених темі «Основи ШВЛ» для інтернів першого року навчання.

Науково-педагогічними працівниками кафедри (доцентами Сергієм Недашківським, Андрієм Жежером та Максимом Пилипенком) було розглянуто та продемонстровано принципи, переваги та недоліки роботи окремих апаратів ШВЛ з висвітленням групи показників, які безпосередньо впливають на оксигенацію, частоту дихання та стосуються встановленого режиму (контроль об'єму або тиску).

Як зазначив завідувач кафедри професор Олег Лоскутов, після проведених практичних і семінарських занять інтерни першого року навчання продемонстрували належний рівень теоретичних знань та практичних навичок роботи з такими сучасними засобами та обладнанням як наркозно-дихальна апаратура.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також