Google search

 
 

16 жовтня у світі відзначали Всесвітній день анестезії (анестезіолога) (World Anaesthesia Day).

Цей день традиційно вважають своїм професійним святом анестезіологи, лікарі-інтенсивісти та всі фахівці цієї галузі медицини. Неможливо уявити серйозні оперативні втручання, наприклад, у кардіохірургії, без штучного кровообігу чи екстракорпоральної мембранної оксигенації, апарату для ротаційної тромбоеластометрії чи апарату для моніторингу гемодинаміки PICCO, модулю безперервного моніторингу сатурації змішаної венозної крові чи монітору церебральної оксиметрії тощо.

«Анестезіологія та інтенсивна терапія» посідає особливе місце серед інших медичних спеціальностей, насамперед, завдяки її досить високій соціальній значимості, вираженій гуманістичній складовій, міждисциплінарному характеру, моральним вимогам до особистості та інтелектуальних здібностей лікаря-анестезіолога. Останнє передбачає високий рівень знань, адже саме вони так необхідні при вирішенні складних завдань, що виникають під час клінічної практики.

Серед таких розглядають: різноманітні аспекти складних оперативних втручань та їх анестезіологічного забезпечення, ризик анестезії та його оцінка, проевтаназійна риторика помираючих хворих, марні сподівання рідних і близьких щодо пацієнтів, які перебувають у стані агонії, і пов’язані з цим претензії до лікарів щодо безпорадності сучасної медицини; заборона прямого переливання крові як єдиного і останнього шансу врятувати людське життя, різноманітні аспекти трансплантології: від констатації смерті мозку потенційного донора до очікування черги реципієнтів, наслідки медикалізації чи самолікування. Свій «внесок» у популяризацію професії анестезіолога та лікаря-інтенсивіста привнесла пандемія COVID 19.

До професійного свята чудовим подарунком анестезіологам та лікарям-інтенсивістам стала монографія «Оцінка передопераційного статусу пацієнта і підготовка до хірургічного втручання», підготовлена колективом співробітників кафедри анестезіології та інтенсивної терапії за редакцією професора Олега Лоскутова. У роботі представлені основні принципи передопераційної оцінки стану пацієнтів дорослого віку і методи їх підготовки до анестезії та оперативного втручання. Особливу увагу приділено анестезіологічним заходам (менеджменту) доопераційної підготовки пацієнтів з різноманітними соматичними захворюваннями. Автори мають надію, що наведені у цій монографії рекомендації, щодо всебічного повноцінного передопераційного обстеження і специфічної підготовки до операцій та анестезій пацієнтів з різною соматичною патологією, допоможуть уникнути або суттєво знизити частоту інтраопераційних та інтранаркозних ускладнень і, таким чином, підвищать рівень безпеки пацієнтів, які підлягають оперативному втручанню.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 91.5% - 6 Голосів
Корисність матеріалу: 66% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 25% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також