29-30 вересня 2023 року відбувся ІІІ Міждисциплінарний симпозіум з міжнародною участю OPINION LEADERS з нутриціології та дієтології «Нутритивне дзеркало здоров’я: чи все є видимим?», організований Незалежною асоціацією нутриціологів та дієтологів України (НАНДУ).

Метою симпозіуму було надання лікарям різних спеціальностей найновішої інформації, заснованої на доказах, щодо своєчасного виявлення та ефетивного лікування захворювань і патологічних станів, пов’язаних з нутритивним дисбалансом у дорослих та дітей.

Співробітники кафедри педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації – професор, член НАМН України Галина Бекетова та доценти Ірина Горячева, Оксана Солдатова і Катерина Савінова брали участь у симпозіумі в якості організаторів та доповідачів.

Теми, які були висвітлені в доповідях стосувались ролі нутрієнтів в профілактиці і лікуванні захворювань дитячого віку (професор Г. Бекетова), принципів раціонального харчування при метаболічних захворюваннях та важливості вміння читати етикетки на харчових продуктах (доцент І. Горячева), алгоритмів застосування нутритивної терапії при запальних захворюваннях кишечника та діагностики целіакії (доцент О. Солдатова), а також діагностики та нутритивного менеджменту такого  орфанного захворюваннях, як фенілкетонурія (доцент К. Савінова).

Також, наші співробітники брали участь у міждисциплінарній дискусії у форматі «круглого столу» на тему «Маски гельмінтозів: лікувати чи спостерігати?».