На виконання меморандуму НУОЗ України імені П.Л. Шупика з Королівським Коледжем Великої Британії (Royal College of Pathologists) та плідній співпраці кафедри морфології, клінічної патології та судової медицини з патологами Великобританії у вересні розпочато роботу з філією Королівського коледжу в Індії, якою керують професори Kedar Deodhar та Sumeet Gujral.

У рамках цієї співпраці для лікарів-інтернів, які навчаються на кафедрі, та слухачів циклу спеціалізації «Патологічна анатомія» з’явилася унікальна можливість безоплатно пройти 18-місячний онлайн-тренінг за програмою The Online Training Program for Post Graduates of Pathology (OTPPGP).

Програма даного тренінгу передбачає можливість брати участь в онлайн-розборах кейсів/випадків сканів гістологічних препаратів, формування патогістологічних висновків з урахування світових стандартів, приєднання до відповідних лекційних і семінарських занять, які будуть проводити викладачі з Департаменту патології Меморіального госпіталю Tata (Мумбай, Індія).

Відповідальними за проведення тренінгу з боку кафедри є завідувачка кафедри морфології, клінічної патології та судової медицини, професор Олена Дядик та асистент кафедри Владислав Ільченко.

Програма тренінгу передбачає висвітлення питань загальної патології, включаючи сучасні підходи до вирізки операційного та біопсійного матеріалу, до роботи з цитологічним та гістологічним матеріалом. Окрема увага буде приділятися патології гематопоетичних та лімфопроліферативних захворювань, патології шлунково-кишково-тракту з сучасними вимогами до клініко-ендоскопічно-морфологічних кореляцій, патології молочної залози з фокусом оцінки гормонального статусу, що необхідно при проведенні таргетної терапії, патології центральної нервової системи з урахуванням молекулярно-генетичного профілю утворень даної локалізації.

Сайт Департамента патології Меморіального госпіталю Tata (Мумбай, Індія):  https://tmc.gov.in/index.php/en/pathology