Доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки медичного факультету НУОЗ України імені П. Л. Шупика Валерій Кузьмін з 01.09 по 01.10.2023 року усьоме під час повномасштабної війни взяв участь у наданні медичної допомоги населенню деокупованих, прифронтових територій на півдні України у складі спеціалізованої медичної бригади МОЗ України.

Довелося працювати на базі Бериславської центральної районної лікарні Херсонської області, розташованої за 7 кілометрів від окупованої Каховки, тому «прильоти» по Бериславу були щоденні по декілька разів. Робота полягала в наданні амбулаторної та стаціонарної екстреної хірургічної допомоги в цілодобовому автономному режимі під обстрілами ворога. Особливістю цієї місії було те, що лікарня укомплектована як цивільним так  і військовим медичним персоналом, працювали ці команди у різних відділеннях, але інколи, в залежності від обставин, доводилося працювати в одній команді і надавати хірургічну допомогу як цивільному населенню, так і пораненим бійцям, застосовуючи єдині уніфіковані цивільно-військові протоколи.

Валерій Кузьмін використовував досвід, набутий у подібних попередніх  місіях в Україні (з лютого 2022 року), закордоном (під час ліквідації наслідків землетрусів в Туреччині у 1999 р., Індії – 2001 р., Ірані – 2003 р., Пакистані – 2005 р., за умов бойових дій в Лівії – 2011 р.) та у відділенні політравми клінічної бази кафедри – КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги».

Надалі цей великий практичний досвід організації надання медичної допомоги в польових умовах доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки Валерій Кузьмін буде передавати студентам та слухачам нашого Університету, адже у жовтні почнуться цикли з військово-медичної підготовки для інтернів та слухачів різних спеціальностей.