Наприкінці вересня виповнилося б 80 років з дня народження професора Ігоря Порфирійовича Шлапака (1943-2015) - учня професора А. Тріщинського. Напрямки наукових інтересів професора І. Шлапака та науково-практичної діяльності очолюваної ним кафедри були надзвичайно широкі: проблеми інтенсивної терапії черепно-мозкової та множинної травми, гострих отруєнь та інсультів, сепсису, шоку, цукрового діабету, гострого панкреатиту, лікування больових синдромів, застосування регіонарної анестезії та ін.

У 1994 році Ігор Порфирійович захистив докторську дисертацію «Комбінована спінальна опіоїдна анестезія/анальгезія та її оцінка як методу адекватного антиноціцептивного захисту». Професор І. Шлапак очолював кафедру анестезіології та інтенсивної терапії з 1996 по 2015 рр., з 1994 р. по 2005 р. працював головним позаштатним спеціалістом з клінічної токсикології МОЗ України. Професор І. Шлапак підготував 7 докторів та 26 кандидатів медичних наук, був співавтором понад 350 публікацій з різних проблем анестезіології та інтенсивної терапії, серед яких підручник «Анестезіологія та інтенсивна терапія», 17 посібників та монографій. Вчений був членом редакційних рад і редколегій 7 наукових медичних часописів, беззмінним головним організатором і співголовою оргкомітету численних міжнародних форумів «Британо-Український симпозіум з анестезіології та інтенсивної терапії» (БУС), що стали відомими і популярними не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

Ігор Шлапак здобув визнання серед наукової спільноти: заслужений діяч науки і техніки України (2003), академік Академії наук вищої освіти (2010), віце-президент Асоціації анестезіологів України, голова спеціалізованої вченої ради Д.26.613.02 із захисту докторських і кандидатських дисертацій при Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, член проблемної комісії з анестезіології та інтенсивної терапії МОЗ та НАМН України.

20 вересня 2015 року Ігор Порфирійович Шлапак відійшов у вічність, але залишився назавжди у пам’яті учнів, рідних і близьких, колег і друзів, вдячних врятованих ним пацієнтів.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів