НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України є унікальним медичним закладом України, в якому щодня проходять лікування пацієнти з надскладними клінічними випадками з усієї України. Дитяче патологоанатомічне відділення лікарні багато років є клінічною базою кафедри морфології, клінічної патології та судової медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

19.09.2023 р. у дитячому патологоанатомічному відділені НДСЛ «ОХМАТДИТ», у якому лікарі-патологоанатоми залучені в процес встановлення діагнозу і призначення терапії у відповідності до сучасних світових стандартів, було встановлено найсучасніший цифровий сканер патогістологічних скелець 3d HISTECH Pannoramic DESK DWII.

Цей прилад обладнаний об’єктивом останнього покоління з можливістю здійснювати багатошарове сканування патогістологічних препаратів і отримувати скани найвищої якості. Використання такого сканера дозволить значно покращити та прискорити як прижиттєву морфологічну діагностику, так і отримувати якісні цифрові скани для проведення наукової роботи, підготовки наукових робіт для публікації, а також дозволить підняти якість викладання патологічної анатомії до світових стандартів. Слід зазначити, що цього року дитячий лікар-патологоанатом дитячого патологоанатомічного відділення С. Соченко вступив до аспірантури на кафедру морфології, клінічної патології та судової медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика (науковий керівник професор О. Дядик).

Важливим є те, що до даного сканера встановлено програмне забезпечення, що дозволяє проводити дистанційний розбір патогістологічних випадків, здійснювати різноманітні морфометричні виміри, а також використовувати так звані системи «штучного інтелекту» для комп’ютерного аналізу отриманих даних.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів