Проблема діагностики та лікування алергічних захворювань є надзвичайно багатогранною, оскільки ці хвороби є дуже поширеними, суттєво погіршують якість життя пацієнтів, а також часто несвоєчасно діагностуються та неадекватно лікуються. Саме найбільш важливим проблемам діагностики, лікування та профілактики алергічної та супутньої патології була й присвячена робота Міжнародного мультидисциплінарного конгресу «Інноваційні підходи до специфічної діагностики та терапії алергічних захворювань», проведення якого було організовано Асоціацією алергологів України в рамках проекту «Життя без алергії». Робота конгресу відбувалася в онлайн режимі 15-16 вересня 2023 року за участю понад 5 тисяч лікарів різного фаху.
В роботі конгресу прийняли участь відомі іноземні фахівці в галузі алергології, пульмонології та оториноларингології, зокрема Роза Муньоз Кано, доктор медицини, провідний фахівець з алергології госпітальної клініки Університету Барселони (Іспанія); Валента Рудольф, професор алергології, завідувач відділення імунопатології, відділу патофізіології та досліджень алергії, Віденський медичний університет (Австрія) з цікавими доповідями на теми діагностики алергічних захворювань, лікування пацієнтів з бронхіальною астмою та алергічним ринітом.
Співробітники кафедри фтизіатрії і пульмонології НУОЗ України імені П.Л. Шупика не залишилися осторонь такої важливої події і взяли безпосередню участь у організації та проведенні роботі конгресу. Професором Сергієм Зайковим, який був одним з модераторів конференції, була зроблені доповіді на теми: «Алергічний фенотип бронхіальної астми: особливості діагностики та лікування», «Інфекція та алергія: як розірвати порочне коло?», «Сучасна діагностика гіперчутливості до внутрішньожитлових алергенів», «Синдром шкірного свербежу в клінічній практиці». Доцентка кафедри Людмила Юдіна зробила цікаву доповідь на тему «Алгоритм діагностики та лікування кашлю». За матеріалами власного дисертаційного дослідження аспірантка кафедри Мар’яна Ликова зробила доповідь на тему «Специфічна алергодіагностика та імунотерапія IgE-залежних алергічних захворювань».
На конгресі також були представлені інші цікаві науково-практичні доповіді відомих вітчизняних фахівців в галузі алергології, пульмонології, дерматології, оториноларингології за тематикою діагностики, диференційної діагностики, особливостей перебігу, підходів до лікування та профілактики алергічних захворювань.
Завершилася робота конгресу дискусією, відповідями на запитання лікарів, яким також було запропоновано після цього пройти тестування з метою закріплення отриманих ними знань. Слід відзначити, що в процесі роботи конгресу та після його закінчення від слухачів були отримали численні схвальні відгуки щодо організації проведення та якості доповідей.