19-23 червня 2023 року у місті Херцег-Новий (Чорногорія) пройшла одинадцята міжнародна конференція з радіації, природничих наук, медицини, техніки, технологій та екології RAD 2023, участь в якій взяло близько 300 представників із 39 країн світу. Українська делегація була на цій конференції одною з найчисленніших. Тільки доповідачів з нашої країни було понад 20, а з урахуванням супроводжуючих осіб кількість українців на конференції RAD 2023 сягнула, мабуть, півсотні.

Кафедру ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика представили доцент кафедри Юрій Коваленко та аспірант Максим Жайворонок. Юрій Коваленко представив усну доповідь «25 years of the X-ray Technologies Center of ARU: from digital screening radiography to tomosynthesis». Аспірант кафедри Максим Жайворонок, в свою чергу, представив усну доповідь «New possibilities of ultrasound diagnostics at the first level of medical care».

Цього року вперше в історії конференції в рамках її наукової програми було проведено 2 національні секції. І це були українські секції з медичної візуалізації, присвячені 25-річчю Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України. Практично всі доповідачі з України привертали увагу учасників конференції до російської агресії та дякували всім, хто підтримує нашу країну у боротьбі з рашизмом. Проте, оскільки конференція RAD є, мабуть, одним із найкращих заходів, на яких гармонічно поєднується корисне з приємним, то українська делегація показала на ній не тільки свої науково-практичні надбання, але й те, що українці можуть гарно співати і танцювати.

Щиро дякуємо організаційному комітету конференції за підтримку співробітників кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика і включення до наукової програми заходу українських національних секцій! Дякуємо всім фахівцям, хто знайшов час і можливості гідно представити нашу країну та НУОЗ України імені П.Л. Шупика на міжнародній конференції!

Актуальність матеріалу: 82.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 77.67% - 3 Голосів