21.06.2023 року відбулась науково-практична конференція-телеміст «Потенціюй інфузійну терапію: тандем анестезіолога та хірурга в лікуванні хірургічних інфекцій». Конференція організована Міжнародним конгресом з інфузійної терапії.

В ході конференції обговорювалися питання лікування пацієнтів з перитонітом, моніторингу волемічного статусу та інфузійної терапії критичних хворих, післяопераційного відновлення пацієнтів із гнійно-запальними захворюваннями, підсилення інфузійної терапії у пацієнтів із гнійно-запальними захворюваннями.

У конференції в якості доповідачів взяли участь професор, завідувач кафедри хірургії і проктології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Я.  Фелештинський, прочитавши лекцію на тему «Складові успішного лікування пацієнтів з перитонітом. Погляд хірурга», професор кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця Ю. Кучин, доцент кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії НМУ імені О.О. Богомольця Д.  Миргородський, професор, завідувач науково-дослідного відділення анестезіології та інтенсивної терапії Національного інституту раку І.  Лісний.

Після лекцій усіх доповідачів відбулась панельна дискусія, що транслювалась у форматі телемоста між містами України: Київ, Львів, Вінниця, Дніпро.

Головним висновком конференції є те, що для успішного лікування важких хворих із гнійно-запальними захворюваннями, необхідне залучення лікарів різних спеціальностей та різносторонній фаховий погляд, а інфузійна терапія є однією із основних складових терапії.

Долучитись до наступних онлайн-конференцій з питань інфузійної терапії можна через вебсайт Міжнародного конгресу з інфузійної терапії.