16 червня 2023 року на базі Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «Метастатичне ураження лімфатичних вузлів середостіння при раку легень. Сучасні стратегії діагностики та медикаментозного лікування».

У конференції взяли активну участь співробітники кафедри торакальної хірургії та пульмонології НУОЗ України імені П.Л.Шупика: завідувач кафедри, професор В. Гетьман та професор кафедри А. Висоцький.

У рамках конференції було проведено два майстер-класи з відеотрансляцією з операційної: розширена трансцервікальна медіастинальна лімфаденектомія у виконанні професора М. Зелінського (Польща) та ендобронхіальна ультрасонографія з біопсією лімфовузлів середостіння (лікар медицини М. Гнаст, Польща).

Зі спеціальною запрошеною доповіддю, присвяченою бойовій травмі трахеобронхіального дерева, виступив завідувач кафедри торакальної хірургії та пульмонології НУОЗ України імені П.Л.Шупика, професор В. Гетьман.

У дебатах активно обговорювалися питання променевої діагностики, імуно- та таргентної терапії раку легені. Такі науково-освітні заходи є важливим компонентом неперервного професійного розвитку українських лікарів.