На початку червня у м. Глазго (Шотландія) відбувся найчисельніший та найрейтинговіший конгрес анестезіологів Європи – «Євроанестезія (Euroanaesthesia) 2023». «Євроанестезія» визнана у всьому світі як один з найбільш важливих і значущих щорічних конгресів з анестезіології та інтенсивної терапії. Форум відвідало понад 5000 учасників з більш як 100 країн світу. Успішне проведення конгресу продемонструвало, що зараз як ніколи лікарям потрібне місце для зустрічей, спілкування та обміну досвідом. Анестезіологи отримали змогу використати міжнародну платформу для навчання та обміну знаннями і поглядами у творчій та цікавій атмосфері.

«Євроанестезія 2023» стала центром демонстрації інноваційних та передових розробок у анестезіології та інтенсивній терапії. Водночас конгрес дозволив поглибити спільне розуміння багатьох складних питань нашої дисципліни. Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика представила 7 постерних доповідей, у яких були висвітлені останні клінічні дані, отримані при проведенні наукових досліджень під керівництвом професора Олега Лоскутова на клінічних базах кафедри щодо застосування мультимодальної малоопіоїдної анестезії при кардіохірургічних утручаннях, особливостей анестезіологічного забезпечення при операціях на коліні, синдрому професійного вигорання серед практичних лікарів, зміни мотивації у виборі спеціальності «анестезіологія» під час воєнного стану в Україні.

Доповіді викликали неабиякий інтерес серед слухачів, які запитували і цікавилися багатьма аспектами практичної діяльності анестезіологів та особливостями освітнього процесу у непростих умовах воєнного стану в Україні. Варто відзначити, що половина постерних доповідей на Конгресі з України була представлена колективом кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, що відображено у абстрактах «Євроанестезії 2023», опублікованих у European Journal of Anaesthesiology, Volume 40, e-Supplement 61, June, 2023.

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів