Викладачі кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика приймали участь у роботі V-го Міжнародного Конгресу PRIME Pediatrics 2023, який відбувся 2-4 червня 2023 року у м. Львові.

В Конгресі брали участь декан педіатричного факультету НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор М. Маменко, Президент Конгресу, викладачі кафедри неонатології, дитячої кардіології та кардіохірургії, кафедри педіатрії, дитячої імунології та дитячих інфекційних захворювань, дитячої анестезіології, хірургії та ортопедії, педіатрії, дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації.

На секціях конгресу розглянуто актуальні мультидисциплінарні питання сучасної педіатрії, медичної допомоги дітям від народження до підліткового віку, зокрема питання забезпечення здорового розвитку дітей, своєчасної діагностики та лікування невідкладних станів, захворювань у дітей різного віку, питання дитячої кардіології, дитячої хірургії та ортопедії, дитячої алергології, імунології та імунопрофілактики.

В програмі Конгресу неонатологічним питанням присвячена секція «Жовтяниці новонароджених». Робота секції відбувалася під керівництвом завідувача кафедри неонатології, член-кореспондента НАМН України професора Є. Шунько.

У програмі цієї секції були розглянуті питання діагностики, догляду та лікування жовтяниці новонароджених, доповідач доцент О. Лакша. Доцент Ю. Краснова розповіла про аспекти холестатичної жовтяниці та подала алгоритм диференційної діагностики жовтяниць у немовлят. В роботі секції он-лайн взяла участь доцент О. Костюк. Її доповідь висвітлила питання взаємного впливу жовтяниці у немовлят та грудного вигодовування. З інформацією про нормативну законодавчу базу щодо питань жовтяниць у новонароджених, про затяжні та патологічні жовтяниці виступила завідувач кафедри педіатрії і неонатології факультету післядипломної освіти Львівського медичного університету ім. Данила Галицького професор М. Кісельова.

Після виступів доповідачів відбулося жваве обговорення, лікарі-педіатри ставили питання щодо клінічної практики діагностики та ведення немовлят з жовтяницею, ділилися досвідом своєї роботи.