Google search

 
 

Тютюнова епідемія є однією з найбільш серйозних загроз для здоров'я населення, яке коли-небудь виникало у світі; щорічно від неї гине понад 8 мільйонів людей, включаючи 1,2 мільйона людей, які вмирають від наслідків впливу вторинного тютюнового диму.

Тютюн вбиває майже половину людей, які його вживають. Від наслідків вживання тютюну щороку гине понад 8 мільйонів людей. З 1,3 мільярда курців у світі 80% — мешканці країн із низьким та середнім рівнем доходу.

Сучасні маркетингові стратегії тютюнової та суміжних галузей промисловості, спрямовані на просування ЕСДН (електроні системи доставки нікотину), вони проводять активні кампанії з дезінформації, подаючи ці вироби як «чисті», «бездимні» або «безпечніші» і стверджуючи, що ЕСДН можуть бути ефективними допоміжними засобами при відмови від куріння. Мішенню нікотиновмісних та тютюнових виробів стають діти та підлітки. Діти, які використовують ЕСДН або хоча б пробували їх, більш ніж удвічі частіше стають курцями, у порівнянні з тими, хто відмовився від першої спроби.

Масштаби людської та економічної трагедії, пов'язаної із вживанням тютюну, шокують, але цій трагедії можна запобігти. Представники тютюнової промисловості всіма силами намагаються приховати інформацію про небезпеку своєї продукції, проте ми даємо їм відсіч. З 2007 р. ВООЗ реалізує зручний та економічно ефективний інструмент під назвою MPOWER для розширення масштабів практичного здійснення основних положень Рамкової конвенції ВООЗ (2003), спрямованих на скорочення попиту на тютюн.

До шести заходів пакету MPOWER відносяться:

  • M - моніторинг споживання тютюну та вжиття заходів щодо його профілактики;
  • P - захист людей від вживання тютюну;
  • O - забезпечення допомоги у відмові від вживання тютюну;
  • W - попередження про небезпеку вживання тютюну;
  • E - запровадження та виконання повної заборони на рекламу, стимулювання продажу та спонсорство;
  • R - підвищення податків на тютюнові вироби.

Більше половини всіх країн та половина населення світу тепер охоплені принаймні двома заходами MPOWER, реалізованими на найвищому рівні, що є майже 9-кратним збільшенням у порівнянні з 2007 роком.

Зупинити тютюнову епідемію – це звертання молодого покоління та тих поколінь, що ще не народилися до нас, у тому числі до лікарів всіх спеціальностей. Що саме кожен з нас може та вже зробив для відмови від тютюну? Чи відмовилися ви від тютюну, хоча б на один день (сьогодні)?

За матеріалами сайту: https://www.who.int/ru/campaigns/world-no-tobacco-day

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також