19-21 травня 2023 року відбувся Британо-Український Симпозіум (БУС 15) «Анестезіологія та інтенсивна терапія – сьогодення і перспективи розвитку».

Цьогорічний форум був присвячений 100-річчю з дня народження  професора Анатолія Івановича Тріщинського – видатного вченого та анестезіолога, суспільного діяча, засновника  анестезіологічної служби в Україні, першого завідувача кафедри анестезіології та реаніматології (сьогодні анестезіології та інтенсивної терапії) Київського інституту удосконалення лікарів (сьогодні НУОЗ України імені П.Л. Шупика).

Воєнний стан у країні став суттєвим викликом для усіх учасників традиційних щорічних форумів, тому вирішено було проводити цьогорічний форум у гібридному форматі на клінічній базі кафедри НУОЗ України імені П.Л. Шупика – КЛ «Феофанія» (головний лікар Ігор Семенів)  з online-трансляцією на інтернет-ресурсах «Лікарського освітнього порталу» та YouTube каналу.

Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика професор Олег Лоскутов та оргкомітет форуму доклали неабияких зусиль, щоб у таких екстремальних умовах провести симпозіум з широким міжнародним визнанням: на ньому виступили закордонні всесвітньо відомі лектори: Jean-Louis Vincent (Бельгія), Gajiс Ognjen, Claudia Castilio, Robert H. Barlett та Huafeng Wei, Lukrezia Rovati  (США), Geoff Bellingan, Nadan Narayanan, Jay Kothari, Peter Reynolds, Basil Matta, Mervyn Singer, Gudrun Kunst, John Bailes, Kiran Kumar Koneti, John Elwood та Zakiya Maryam (Велика Британія), Hans D de Boer (Нідерланди), Justyna  Swol та Volker Humbert (Німеччина), Piotr Knapik (Польща), Matija Jurjević (Хорватія), Юліус Пташекас (Литва), Peter Paal (Австрія) та провідні вітчизняні фахівці. Проведено 14 секційних засідань: «Актуальні питання менеджменту травми», «Актуальні питання регіонарної анестезії», «Актуальні засади лікування інфекцій» та інші, на яких були представлені 65 доповідей (серед них 23 лекції рефреш курс).  У рамках БУС 15 були також проведені 20 майстер-класів та круглий стіл з Mayo Clinic (США).

Форум мав міждисциплінарний характер, оскільки у ньому брали участь відомі інфекціоністи, неврологи, гематологи, фахівці з ультразвукової діагностики тощо.

Симпозіум викликав неабиякий інтерес аудиторії, оскільки зареєструвалися понад 420 слухачів онлайн та понад 1500  ̶ дистанційно. Отримано позитивні відгуки від аудиторії.

Симпозіум проведено за сприяння Асоціації анестезіологів, перфузіологів та лікарів інтенсивної терапії України, Асоціації анестезіологів України, Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС, ДУ «Інституту серця МОЗ України», Фонду сприяння респіраторній медицині, Української медичної асоціації Великобританії, University College London Centre for Anaesthesia, National Hospital for Neurology and Neurosurgery,The Association of Anaesthetists of Great Britain and Ireland.

Актуальність матеріалу: 90.5% - 6 Голосів