З 18 по 21 травня 2023 року в м. Падуя, Італія пройшов щорічний конгрес Європейської академії педіатрії. 18-19 травня відбувся майстер-курс «Гострі захворювання дитини», на якому розглядалися питання лікарської тактики при складних випадках для діагностики, нове у веденні бронхіальної астми, незначні травми у дітей.
На майстер-курсі відбулася інтерактивна тематична сесія представлена темами: не всі хрипи є респіраторними, фебрильне немовля: сортування дітей групи ризику. Також розглядалися питання менеджменту менінгітів, діагностичні можливості в практиці лікарів первинної ланки та раціональне використання антибіотиків. Виступали спікери з Великобританії, Італії, Нідерландів.
19 травня відбулася пленарна лекція присвячена генетичним питанням «Секвенування повного геному. Як його може використовувати педіатр і наскільки він корисний для пацієнта?», яку представив Матіас Вагнер (Німеччина).
На конгресі розглядалися питання інфекційних захворювань дітей та підлітків, зокрема COVID 19 (спікери з Великобританії та Італії), а також детально проаналізовані результати досліджень з впливу вакцинації на перебіг інфекційних захворювання у дітей, у тому числі раннього віку (доповідачі з Ізраїлю, Австрії, Італії).
Під час пленарних сесій доповідачі з Німеччини, Великобританії, Франції Італії зупинилися на питаннях: алергології, ендокринології, гематології, первинної допомозі та невідкладних станів, метаболічних та неврологічних захворюваннях, розробці та впровадженню профілактичних програм для дитячого населення тощо.
Секція неонатології включала інформацію щодо змін у протоколі з надання первинної реанімаційної допомоги новонародженим. Спікери з Кіпру, Австрії, Німеччини на конкретних клінічних випадках представили доповіді з проблем передчасно народжених дітей (харчування, догляд, наступний розвиток та катамнестичне спостереження).
Делегація з України була представлена педіатрами, дитячими хірургами та неонатологами з Києва, Львова, Рівного, Дніпра, Харкова та Івано-Франківська.
Кафедру неонатологї НУОЗ України імені П. Шупика представила доцент Олена Костюк постерною доповіддю (спільне дослідження з Інститутом клінічної медицини, медичний факультет Вільнюського університету, Литва) «Мікроелементний склад аерозольного забруднення приміщень ДНЗ та його зв'язок із захворюваністю дітей на респіраторні інфекції».
Обмін досвідом з колегами різних країн надихає на подальші професійні досягнення, розширює сферу питань, кейсів, поглядів, які можна обговорити під час навчання лікарів на циклах ТУ кафедри неонатології.