Google search

 
 

На кафедрі медичної та лабораторної генетики завершився очно-заочний цикл тематичного удосконалення з елементами дистанційного навчання «Сучасні алгоритми діагностики, клінічні аспекти та можливості терапії лізосомних хвороб», який проводився з 29.03 по 12.04.2023 р. для лікарів м. Київ, м. Яготин, м. Біла Церква, м. Черкаси, м. Полтава та  м. Кривий Ріг. На циклі проходили навчання 19 слухачів, серед яких були лікарі різних фахів: лікарі-генетики, лікарі ЗПСМ, дитячі лікарі-неврологи та лікарі-лаборанти-генетики.

Однією з важливих проблем медичної генетики є своєчасне виявлення та діагностика спадкових захворювань. В умовах бурхливого розвитку клінічної та лабораторної генетики нагальною є потреба у спеціальній теоретичній та практичній підготовці лікарів різних фахів (генетиків, педіатрів, невропатологів, сімейних лікарів, тощо) щодо питань діагностики, клініки, сучасних можливостей терапії та профілактики групи лізосомних хвороб для подальшої роботи з родинами, обтяженими моногенною патологією, насамперед, метаболічними хворобами.

Група лізосомних хвороб накопичення відноситься до метаболічних, має різні періоди клінічного дебюту захворювання, варіабельну картину, несприятливий прогноз при певних формах захворювання та можливість повторного ризику виникнення цієї патології в конкретній родині. Під час проведення лекційних та семінарських занять викладачі кафедри акцентували увагу слухачів циклу на те, що своєчасне встановлення діагнозу дозволяє як покращити якість життя пацієнта, так і своєчасно призначити патогенетичну терапію, при тих лізосомних хворобах, для яких вона вже існує: хвороба Гоше, деякі типи мукополісахаридозів, хвороба Фабрі, хвороба Німана-Піка та інші. Також лікарі різних фахів були орієнтовані на допомогу лікарям-генетикам у формуванні реєстру пацієнтів з різними групами лізосомних хвороб.

Заняття проходили на високому методичному рівні та викликали жвавий інтерес серед лікарів. Навчання вирізнялося продуктивною взаємодією між слухачами та науково-педагогічними працівниками кафедри.

Під час заключної конференції слухачі висловили щиру подяку науково-педагогічному складу кафедри за самовіддану роботу в умовах воєнного стану, за професіоналізм та подання лекційного матеріалу на сучасному рівні і побажали всім стійкості, перемоги та миру.

Всі слухачі успішно склали іспит та отримали посвідчення встановленого зразка.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також