Google search

 
 

На початку березня  у місті Черкаси на базі КНП «Черкаська обласна лікарня» відбулась наукова-практична конференція «Круглий стіл з нейроімунології»,  в якій взяли участь провідні науковці: професор кафедри неврології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика Т. Слободін, професор А. Бондаренко, дитячий лікар-імунолог Л.  Назаренко, лікар імунолог та алерголог Н. Гармаш

З доповіддю на тему «Аутоімунні захворювання нервової системи» виступила професор Тетяна Слободін. У доповіді вона висвітлила питання надання невідкладної допомоги, призначення підтримуючої терапії та впровадження заходів реабілітації  для хворих на такі аутоімунні захворюваня як: гостра та хронічні запальні демієлінізуючі полінейропатії, міастенія та аутоімунний енцефаліт.

Матеріли, представлені у доповіді, відображені у затверджених  МОЗ у лютому 2023 р. настановах та стандартах допомоги пацієнтам з ХЗДП та міастенією. Професор Т. Слободін є членом експертної групи зі створення даних стандартів. Експертна група продовжує працювати над створенням настанов та стандартів надання допомоги пацієнтам з синдромом Гієйна-Барре, аутоімунного енцефаліту та нейромієліту. На сьогодні етіологія і патогенез даних нозологій достеменно невідома, тож спільна співпраця імунологів та неврологів в цьому напрямку сприятиме вирішенню питань ранньої діагностики, нових методів лікування та запобігання виникненню цих захворювань. 

Доповідь професора Тетяни Слободін  зацікавила слухачів та стала приводом для наукових та клінічних роздумів. Учасники конференції залишились задоволені та натхненні на поглиблене та детальне вивчення існуючої проблеми.