Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування 5 квітня 2023 року у форматі відеоконференції провів круглий стіл на тему: «Проблеми та перспективи розвитку медичної освіти в Україні: сучасні виклики».

Захід був проведений з метою визначення основних стратегічних напрямів подальшого розвитку медичної освіти в контексті сучасних викликів та розроблення пріоритетних заходів, які мають бути вжиті на законодавчому рівні з метою розвитку вітчизняної медичної освіти.

На круглому столі були насичені виступи представників Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Ради ректорів вищих медичних навчальних закладів тощо. У тому числі було підняте питання гармонізації вітчизняної системи медичної освіти з системами освіти Європейських країн, зокрема, через введення лікарської резидентури. Після програмних виступів пройшло обговорення важливих проблем підготовки кадрів системи охорони здоров’я України.

З боку НУОЗ України імені П.Л. Шупика взяли участь перший проректор, член-кореспондент НАМН України, професор Юрій Вдовиченко та завідувач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права, професор Володимир Краснов.

У своєму виступі професор Юрій Вдовиченко висунув пропозицію визначити Національний університет охорони здоров’я імені П. Л. Шупика як пілотний заклад для впровадження проекту «Лікарська резидентура».