23 - 24 березня 2023 р. відбулась науково-практична конференція «Популяційні стратегії і персоніфікована медицина в ревматології». Конференція пройшла в on-line та off-line форматах.

Відкрив конференцію завідувач кафедри терапії та ревматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, академік НАМН України професор Володимир Коваленко. Він виступив з проблемною доповіддю «Кістково-м’язова система – патогенетична мішень стресу в ревматології. Виклики воєнного стану», яка є дуже актуальною в умовах сьогодення.

Цікавою подією першого дня конференції став круглий стіл «Безсимптомна гіперурикемія: що це?», в якій приймали участь завідувач кафедри терапії та ревматології, академік НАМН України професор Володимир Коваленко та професор кафедри нефрології нашого закладу Стелла Кушніренко.

23 березня відбулось також секційне засідання: «Подагра». Модератором засідання була доцент кафедри терапії та ревматології  Анна Крилова, яка виступила з доповіддю «Подагра та мікробіота кишківника».

Традиційно було проведено конкурс молодих вчених, в  якому прийняла участь та отримала почесне ІІІ місце аспірант кафедри терапії та ревматології  Наталія Гораль.

До перегляду трансляції конференції були запрошені лікарі різних  спеціальностей: «ревматологія», «загальна практика – сімейна медицина», «терапія», «кардіологія», «медицина невідкладних станів», «неврологія», «функціональна діагностика», «ортопедія та травматологія», «ультразвукова діагностика».

У кінці конференції відбулася нарада Асоціації ревматологів України, головних спеціалістів НАМН України та експертів МОЗ України, головних обласних ревматологів та терапевтів, а також провідних фахівців.

Усі учасники конференції, що брали участь в режимі on-line, змогли поставити запитання, залишити коментарі в чаті та послухати не тільки доповіді, а й почути живі дискусії, думки та обговорення проблемних питань кількома експертами.

Конференція стала важливою подією, яка демонструє єдність та незламність українських лікарів.

Учасники заходу, які успішно пройшли тестування (набрали мінімум 60% вірних відповідей) протягом 72-х годин після завершення події, мали можливість отримати сертифікат 10 балів БПР.

Доступність матеріалу: 70.5% - 2 Голосів