Ортодонти України прийняли участь у роботі Societa Italiana di Ortodonzia, 1968 (SIDO 2023), International Spring meeting “Ortho Around Children”, в самому серці вічного міста – Римі, в готелі Rome Cavalieri Waldorf Astoria, 17-18 березня 2023 р.

Українську делегацію очолила завідувач кафедри ортодонтії НУОЗ України імені П. Л. Шупика, професор М. Дрогомирецька та завідувач кафедри ортодонтії Полтавського державного університету, професор Л. Смаглюк. В конгресі прийняли участь: доцент кафедри ортодонтії НУОЗ України імені П.Л. Шупика Н. Поляник, асистент кафедри ортодонтії Полтавського державного університету А. Ляховська, аспіранти кафедри ортодонтії НУОЗ України імені П.Л. Шупика О. Єзерська, І. Гергель, лікарі-ортодонти О. Палазюк та Н. Цюпка.

Потужний конгрес,12 пленарних засідань, на яких розглядались питання росту та розвитку ортодонтії, генетики, профілактики, сучасних методів ортодонтичного лікування дітей, вади розвитку обличчя та сумісна хірургічно-ортодонтична реабілітація, використання цифрових технологій, обструктивне апное у дітей під час сну, дисфункції СНЩС та лицевий біль, логопедія, міо-функціональна терапія порушених функцій порожнини рота тощо. Українською делегацією на SIDO 2023  були представлені  постерні доповіді.

Італійські ортодонти наголошують, що посмішка дітей може приховувати серйозні проблеми, які необхідно усунути в ранньому віці, щоб попередити наслідки аномалій та парафункцій порожнини рота у дорослих пацієнтів, зберегти здоровʼя та психо-фізіологічний баланс.

Конгрес акредитований, кожний учасник отримав 3,3 кредити за навчання, при відвідуванні не менше 90% заходів за два дні.

Повернулись натхненні з новими ідеями, цілями, завданнями!

Дякуємо італійським колегам за чудовий конгрес, теплий прийом, слова підтримки!