17.03.2023 з нагоди Всесвітнього дня сну, НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, разом з НУОЗ України імені П. Л. Шупика, провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сон – маркер здоров’я дитини».

Проблеми сну дітей і дорослих загалом актуальні в сучасному високотехнологічному світі, а додаткові несприятливі фактори, як: війна, переміщення, обстріли, втрати тощо роблять проблеми зі сном ще більш актуальними для України на сьогоднішній день.

Завідувач кафедри неонатології, д.мед.н., чл.-кор. НАМН України професор Є. Шунько була одним з модераторів конференції і представила доповідь від колективу кафедри неонатології «Комфортне середовище дитини – основа здорового розвитку», в якій визначається провідна роль кількості та якості сну новонароджених та передчасно народжених дітей у формуванні здоров’я та подальшого розвитку до шкільного віку і в подальшому, розглядаються можливості покращення його тривалості і ефективності.

Мультидисциплінарна команда лікарів, медичних психологів, науковців представила актуальну інформацію щодо формування головного мозку дитини, архітектоніку сну та її порушення у дітей різних вікових груп та відзначила необхідність створення сучасної Дитячої лабораторії сну на базі НДСЛ «ОХМАТДИТ», оскільки порушення сну може бути раннім маркером різних захворювань дитячого віку, які потребують вчасної комплексної діагностики та відповідної корекції для покращення якості життя дітей.