Google search

 
 

Діагностика та лікування запальних захворювань кишечнику залишаються складними клінічними завданнями.

Патоморфологічний діагноз при запальних захворюваннях кишечнику  (хворобі Крона та неспецифічному виразковому коліті) залишається одним з найвагоміших діагностичних досліджень, дозволяє оцінювати активність та ступінь хронізації хвороби, прогнозувати перебіг та ефективність лікування.

Для поглиблення знань, практичного розуміння цієї патології, застосування нових діагностичних та лікувальних методів на базі НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України 10 березня 2023 р. було проведено науково-практичну конференцію «Круглий стіл − Мультидисциплінарний підхід у діагностиці запальних захворювань кишечнику», у якому взяло участь понад 600 слухачів.

У конференції взяли участь завідувачка кафедри патологічної анатомії та судової медицини професор Олена Дядик та доцент кафедри Клавдія Шатрова, які спільно із фахівцями дитячого патологоанатомічного відділення НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України завідувачем відділення В. Жежерою, лікарями відділення С. Соченко, О. Виставних, І. Момотюком представили дві доповіді.

 

Доцент Клавдія Шатрова представила доповідь «Сучасні аспекти морфологічної діагностики захворювань кишечнику», в якій продемонструвала особливості етіопатогенезу та морфологічної діагностики Хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту, навела приклади запальних захворювань кишечнику, зосередилась на складних випадках та підкреслила необхідність мультидисциплінарного підходу до діагностики цих захворювань та оцінці ефекту лікування, в тому числі й у дітей, сучасними імунобіологічними препаратами.

Професор Олена Дядик виступила з доповіддю «Доцільність гістохімічного та імуногістохімічного досліджень при діагностиці запальних захворювань кишечнику», в якій показала необхідність використання гістохімічного та широкого імуногістохімічного досліджень для діагностики цих захворювань. Було продемонстровано світовий досвід щодо цієї проблеми, а також власні дані, які дозволяють стверджувати, що у диференційній діагностиці різних захворювань кишечнику та при діагностиці Хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту потрібно використання гістохімічного дослідження та низки імуногістохімічних маркерів, які дозволяють встановлювати фенотип клітинного інфільтрату, його локалізацію, розповсюдженість, оцінювати процеси фіброзування, стан епітеліальної проникності, функціональний стан секреції муцину. Професор О. Дядик підкреслила необхідність створення мультдисциплінарних груп для вчасної діагностики та ефективного патогенетичного лікування пацієнтів із запальними захворюваннями кишечнику.

Доповіді викликали велику зацікавленість як серед присутніх на конференції лікарів, так і слухачів, які задавали питання онлайн.

Кафедра патологічної анатомії та судової медицини висловлює велику подяку безпосереднім організаторам конференції – генеральному директору НДСЛ «Охматдит» МОЗ України д.мед.н. В. Жовніру, медичному директору з медичних питань НДСЛ «Охматдит» МОЗ України к.мед.н. Т. Івановій та завідувачці інфекційного діагностичного боксованого відділення НДСЛ «Охматдит» МОЗ України к.мед.н. Р. Мостовенко за чудову організацію конференції, плідну співпрацю з практичними лікарями різних спеціальностей, можливість взяти участь у заході та поділитися науковими досягненнями. 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.25% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 83% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу