Наприкінці лютого поточного року відділеннями Національної академії наук України підведені підсумки конкурсу 2022 року. Президією НАН України затверджена Постанова щодо присудження премій імені видатних учених України.

Премія імені В.П. Комісаренка присуджена члену-кореспонденту Національної академії медичних наук України професору, завідувачу кафедри діабетології НУОЗ України імені П.Л. Шупика – Борису Маньковському.

Премія присуджена за підготовку та видання монографії «Диабетична нейропатія від голови до кінчиків пальців», яка віднесена до видатних наукових робіт в галузі патофізіології і ендокринології.

Наукове та практичне значення монографії професора Б. Маньковського ще буде розкриватися та усвідомлюватися фахівцями різних спеціальностей. «Диабетична нейропатія від голови до кінчиків пальців» - це фундаментальна праця міждисциплінарного значення, яка розкриває питання епідеміології, факторів ризику, клінічних проявів, методів профілактики цукрового діабету, підкреслює важливість індивідуалізованих терапевтичних підходів з урахуванням тих чи інших проявів ураження нервової системи людини під час перебігу вказаної патології.

Автором пропонується свіжий, науково обґрунтований погляд, пропонуються дискусії, надається доказова інформація та цікаві висновки щодо вивчення змін головного мозку та нервової системи у пацієнтів з цукровим діабетом. Праця отримала високу оцінку та схвальні рекомендації також й від спеціалістів міжнародного рівня.

Щиро вітаємо шановного Бориса Микитовича з винагородою.