Кафедра акушерства та гінекології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика з 12.01 по 26.01.2023 провела виїзний цикл тематичного удосконалення “Сучасні підходи до раціонального ведення вагітності та пологів (для акушерів-гінекологів, терапевтів акушерсько-гінекологічних відділень, сімейних лікарів)” в м. Бровари.

Заняття проводили за змішаною системою навчання, як безпосередньо в Броварському міському пологовому будинку, так і онлайн. У навчальному процесі прийняли участь зав. кафедри, професор О. Голяновський, професор Т. Романенко, доцент О. Морозова. З позицій доказової медицини і на засадах впровадження найбільш ефективних перинатальних технологій розглянуті сучасні підходи до раціонального ведення вагітності та пологів. Були проведені як лекційні та семінарські заняття, так і заняття в пологовому будинку з відпрацюванням практичних навичок ведення пологів, запису партограми, профілактики акушерських кровотеч, тромбоемболічних ускладнень і післяпологових гнійно-запальних захворювань. Розглянуті практичні питання застосування акушерських щипців і вакуум екстрактора в разі ускладненого перебігу другого періоду пологів і розродження шляхом операції кесарева розтину. Викладачі кафедри акцентували увагу слухачів на прогностично-профілактичному підході щодо ведення вагітності та пологів з метоюмінімізації можливих ускладнень перебігу вагітності та пологів.

Усі слухачі циклу висловили подяку за надання сучасних теоретичних та практичних розробок щодо сучасних підходів для ведення розродження.

Всіх бажаючих запрошуємо на наступні цикли кафедри акушерства та гінекології №1 НУОЗ імені П.Л. Шупика:

«Ведення вагітності високого ризику (для акушерів-гінекологів, анестезіологів)»

Дати проведення: 20.02-06.03.2023

Цикл тематичного удосконалення передбачає розгляд питань, з якими зустрічаються лікарі, що спостерігають вагітних жінок з соматичною патологією, яка ускладнює перебіг вагітності.

Вдосконалюємо практичні навики спостереження та лікування вагітних з акушерськими та гінекологічними захворюваннями;

Поглиблюємо знання нормативних документів, які регламентують роботу лікарів акушерів-гінекологів.

«Кольпоскопія та запальні захворювання в гінекології»

Дати проведення: 09.03-23.03.2023

Тематичний курс включає вивчення питань діагностики та лікувальної тактики патології шийки матки і запальних процесів жіночих геніталій на сучасному етапі.

Мета курсу: ознайомити лікарів з новими поглядами на принципи діагностики та лікування захворювань шийки матки, підвищити професійний рівень лікарів в питаннях діагностики та лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом, з урахуванням їх патогномонічної ролі у виникненні деяких фонових та передракових захворювань шийки матки. Задачі практичного курсу включають навчання слухачів сучасним методам діагностики різноманітної гінекологічної патології методами кольпоскопії, імуноферментного аналізу, полімеразних ланцюгових реакцій, цитологічного та бактеріологічного досліджень, визначення pH піхвового середовища.