Наприкінці січня цього року в Сан-Франциско (США) проходив міжнародний конгрес з інтенсивної терапії, організований під егідою Товариства інтенсивної терапії (SCCM).

У цьому науковому форумі взяло участь понад 200 провідних світових експертів з питань інтенсивної терапії. У програмі конгресу пройшло понад 120 сесій з найбільш актуальних профільних питань, а всього у програмі фігурувало понад 1200 абстрактів від більш ніж 4000 делегатів із різних країн світу.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедри професор О. Лоскутов), представила на конгрес підсумки своєї роботи спільно з клінікою Мейо (США) «STOP-Trauma: Структурована командна оптимальна допомога постраждалим від травм» (координатори проекту: професор Д. Дзюба, професор О. Лоскутов).

Як зазначалося в доповіді, яка була представлена учасникам форуму, в результаті виконаної роботи була створена мультимодальна, швидкодіюча платформа для обміну знаннями та підтримки прийняття рішень у галузі критичних станів для лікарів України, розроблена спеціальна веб-сторінка на веб-сайті CERTAIN (icertain.org) з рекомендаціями та додатковими ресурсами.

Також була створена фахова група ViberTM, щоб запропонувати учасникам умови для обміну знаннями та обговорення складних тем. Раз на два місяці проводилися вебінари ZoomTM на теми невідкладної допомоги при тяжких травмах, які визначалися українськими учасниками, з панельними дискусіями та трансляціями у прямому ефірі на каналі YouTubeTM.

Результати цієї роботи були високо оцінені конкурсним організаційним комітетом конгресу та його делегатами. За підсумками голосувань ця доповідь була премійована другим місцем на конгресі, що, безумовно, підкреслює успіхи кафедри та її великий науковий та організаційний потенціал.