Google search

 
 

Мінно-вибухові поранення - це поєднані травми, що виникають в результаті імпульсного впливу комплексу вражаючих факторів мінно-вибухового боєприпасу. На сьогодні мінно-вибухові ураження є домінуючим видом травми.

Поранення та ушкодження вибухового генезу часто носять поєднаний характер та супроводжуються ураженням середнього та внутрішнього вуха з порушеннями слухової та вестибулярної функцій, розривом барабанної перетинки, переломами слухових кісточок та структур вестибулярного і кохлеарного вікон.

Кафедра отоларингології НУОЗ України імені П.Л. Шупика з перших днів війни бере активну участь у лікуванні та реабілітації таких пацієнтів. Завдяки застосуванню сучасної діагностики та комплексного лікування, включаючи мікрохірургічні слухополіпшуючі втручання, немало бійців повернулися до лав ЗСУ.

На фото проф. В. Шкорботун проводить тимпанопластичне функціонально-реконструктивне мікрохірургічне втручання на середньому вусі у пацієнта з діагнозом мінно-вибухова акустична баротравма середнього вуха з тотальним дефектом барабанної перетинки та переломом слухових кісточок.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також