Google search

 
 

Доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Ольга Ніколаєва бере активну участь в реалізації проєкту, який допомогає лікарям України у введенні випадків коморбідності туберкульозу та ВІЛ-інфекції — ко-інфекції ТБ/ВІЛ.

Так, 27 січня 2023 року Ольга Ніколаєва на засіданні учасників проєкту зробила представлення складного клінічного випадку ведення пацієнтки з ВІЛ-інфекцією та ураженням ЦНС в рамках проєкту «HELP NOW». Даний проєкт присвячений покращенню медичної допомоги пацієнтам України, які живуть з ВІЛ-інфекцією, що особливо важливо під час проведення військових дій в країні.

Метою проекту є допомога лікарям в діагностиці і диференційній діагностиці туберкульозу з іншими випадками опортуністичних захворювань, веденні випадків ВІЛ/ТБ, лікуванні пацієнтів з множинною та/або широкою лікарською стійкістю збудника ТБ (МЛС-ТБ/пре і  ШЛС-ТБ). Пацієнти з ТБ повинні мати доступ до якісної медичної допомоги з приводу ВІЛ-інфекції та інших супутніх захворювань на основі мультидисциплінарного підходу із забезпеченням комплексної цілісної підтримки, що сприяє підвищенню ефективності лікування та збереженню/покращенню загального здоров’я пацієнтів. Своєчасне виявлення, діагностика та лікування ВІЛ-інфекції у пацієнтів з ТБ сприяють запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції та виникненню тяжких наслідків для здоров’я пацієнтів. Медична допомога пацієнтам з ТБ потребує скринінгу на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ); а у разі виявлення ІПСШ слід провести відповідне лікування та здійснити контроль успішності лікування. Організація на рівні закладів охорони здоров’я  інтегрованого підходу до надання протитуберкульозної медичної допомоги і лікування ВІЛ-інфекції та інших супутніх захворювань сприяє забезпеченню безперервності та наступності надання допомоги відповідно до потреб пацієнтів.

Завдяки проєкту «HELP NOW» лікарі різного фаху, зокрема інфекціоністи, фтизіатри, пульмонологи України мають можливість протягом 24 годин звернутися за допомогою  і отримати відповідну консультацію. На платформу HELP NOW, а також  і  за допомогою інших гаджетів пацієнти, які живуть з ВІЛ-інфекцією, мають можливість звернуться до фтизіатрів і пульмонологів.

Важливою складовою даного проєкту є той факт, що один раз на тиждень проводиться конференція за участю фахівців, одним з яких є доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Ольга Ніколаєва, на якій розбираються складні для діагностики і лікування клінічні випадки ураження органів грудної і брюшної порожнин, ЦНС, хребта, шкіри, комбінацій опортуністичних інфекцій (ТБ та цитомегаловірусна інфекція, ТБ та токсоплазмоз, ТБ та аспергільоз, ТБ та криптококоз тощо). На сьогодні до роботи проєкту «HELP NOW» долучилися вже 97 лікарів України: фтизіатри, інфекціоністи, невропатологи, дерматологи, офтальмологи, що дозволить не лише покращити якість медичної допомоги пацієнтам, але й підвищити знання лікарів по даному розділу медицини.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу