15 – 16 грудня 2022 року в м. Варшава, Польща, відбулась зустріч української делегації з Вищою радою Ізби Лєкарської, польською самоврядною організацією медичної спільноти.

За запрошенням президента Ізби Лєкарської Лукаша Янковського, українську делегацію представляли Президент ГО «Асоціація стоматологів України», професор кафедри стоматології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, професор  Ірина Мазур та генеральний секретар асоціації Ірина Скрипник, які взяли участь у засіданні вищої ради лікарського самоврядування Ізби лєкарської (Polish Chamber of Physicians and Dentists). Співпраця української медичної спільноти з Ізбою лєкарською, організацією лікарського самоврядування Польщі,триває багато років. Ізба лєкарська була організована в 1999 році в Польщі та об’єднує як лікарів, так і стоматологів в єдину самоврядну організацію. Головною метою візиту було висловити слова вдячності польським лікарям за підтримку і допомогу.

З перших хвилин війни в Україні поляки надають прихисток жінкам і дітям з України, лікарі – медичну допомогу, Польський уряд докладає усі зусилля задля допомоги українцям, а польські дипломати, пліч-о-пліч з українськими, намагаються зупинити агресію проти України.

Від української медичної (Всеукраїнського лікарського товариства) та стоматологічної спільноти (Асоціація стоматологів України) мали високу честь подякувати лікарям Польщі за підтримку і допомогу українцям під час війни. Подяку від Всеукраїнського лікарського товариства, а саме президента Олега Мусія, було вручено президенту Ізби лєкарської Лукашу Яновському. Лікарям Polish Chamber of Physicians and Dentists було вручено почесну відзнаку орден «Святої Аполлонії» та подяку від ГО «Асоціація стоматологів України» за підтримку і допомогу Україні.

Українські лікарі напередодні прийняття законопроекту України про лікарське самоврядування вивчали досвід польських колег. Про переваги і досвід роботи самоврядної організації лікарів Польщі домовились висвітити в статті для українських лікарів.