8-10 грудня 2022 року, за участі Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, ГО «Українська асоціація сімейної медицини» (УАСМ), кафедр сімейної медицини, сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, інших кафедр Університету та за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сімейна медицина – фундамент охорони здоров’я України: можливості і потреби під час війни» (за технічної підтримки освітньої інформаційної платформи MedEvent) і «Сімейна медицина – 2022: стандарти і реалії військового часу» (за технічної підтримки освітньої інформаційної платформи Docacademia).

За рішенням правління, цей науково-практичний форум сімейних лікарів та інших спеціалістів первинної медичної допомоги було присвячено пам’яті другого президента ГО «УАСМ» – професора Лариси Матюхи, яка віддала все своє професійне життя нашому навчальному закладу, становленню та утвердженню сімейної медицини в Україні.

Конференцію відкрив в. о. ректора НУОЗ України імені П. Л. Шупика, президент ГО «УАСМ», чл.-кор. НАМН України професор Олександр Толстанов словами глибокої пошани й поваги до пам’яті Лариси Матюхи – першого доктора медичних наук за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» в Україні, лідера сімейних лікарів України, талановитого науковця, наставника й громадського діяча. Спогадами про яскраве життя і діяльність Лариси Матюхи також поділились професор Людмила Хіміон, доцент Ольга Процюк, доцент Людмила Матвієць та учасники конференції із усіх регіонів України. Також на початку конференції прозвучали слова дружньої підтримки та вітання від президента Всесвітньої асоціації сімейних лікарів (WONCA), членом якої УАСМ є протягом вже 25 років.

Наукова програма конференції включала доповіді, лекції та майстер-класи, присвячені найбільш актуальним проблемам первинної медичної допомоги на сучасному етапі.

Конференція стала значною подією в освітньому просторі України та надала можливість підвищити рівень знань лікарям різних спеціальностей.