2 грудня 2022 року відбулася конференція майстер-клас до 100 річчя кафедри хірургії і проктології НУОЗ України імені П. Л. Шупика «Лапароскопічна та відкрита алопластика гриж живота». Відкрив конференцію перший проректор НУОЗ України імені П. Л. Шупика чл.-кор НАМН України професор Ю. Вдовиченко.

Модераторами конференції були завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії професор С. Саволюк, професор кафедри хірургії та трансплантології А. Лаврик.

У заході взяли участь завідувач кафедри комбустіології та пластичної хірургії професор Г. Козинець, професор кафедри комбустіології та пластичної хірургії О. Жернов.

Завідувачем кафедри хірургії і проктології професором Я. Фелештинським були прочитані лекції: «Історія кафедри хірургії і проктології НУОЗ України імені П.Л. Шупика та перспективи розвитку» та «Оптимізація вибору лапароскопічної та відкритої алопластики при післяопераційних вентральних грижах».

Були виконані операції:

«Лапароскопічні трансабдомінальна преперитонеальна алопластика при пахвинній грижі (ТАРР)», «Задня методика роз’єднання анатомічних компонентів при післяопераційній вентральній грижі великих розмірів».

Конференція майстер-клас та оперативні втручання транслювалися в реальному часі через ютуб-канал кафедри хірургії і проктології. Учасники мали змогу задати запитання та отримати відповіді безпосередньо від операторів та в чаті.

У конференції майстер-класі брали участь лікарі-інтерни, аспіранти НУОЗ України імені П. Л. Шупика, лікарі-хірурги. Слухачі отримали сертифікати з 10 балами БПР.