14 травня у державному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбудеться прес-конференція присвячена Всеукраїнському дню меланоми, який відбудеться 15 травня. Мета цього дня - підвищити обізнаність населення щодо раків шкіри та поліпшення доступу до лікування. Прес-конференція є ініціативою Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Заявлені спікери прес-конференції:

1) Р. Моісеєнко - заслужений лікар України, професор, д.мед.н., проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НМАПО імені П.Л. Шупика;

2) О. Літус - професор, д.мед.н., завідувач кафедри дерматовенерології НМАПО імені П.Л. Шупика;

3) Б. Литвиненко - президент Українського товариства дерматоонкології, директор клініки персоналізованої медицини EuroDerm, офіційний представник IDS в Україні;

4) М. Анфілова - д.мед.н., президент Української академії дерматовенерології, професор кафедри шкірних та венеричних хвороб ВНМУ імені М.І. Пирогова;

5) Н. Вовк - лікар-дерматовенеролог, проєкт-менеджер міжнародної медичної освітньої платформи Medical Knowledge Hub.

Заявлені структури-учасники прес-конференції:

- Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика та кафедра дерматовенерології - провідний державний заклад післядипломної медичної освіти;

- Міжнародна медична науковоосвітня платформа Medical Knowledge Hub, що є платформою для післядипломної освіти та професійного вдосконалення для лікарів-дерматовеерологів та суміжних спеціалістів країн СНГ;

- Українське товариство дерматоонкології - є незалежною, некомерційною організацією, яка займається розробкою та впровадженням сучасних професійних стандартів в дерматоонкологічній галузі;

- Громадська організація - Українська академія дерматовенерології – це професійне об'єднання лікарів-дерматологів, венерологів та лікарів естетичної медицини України;

- Клініка персоналізованої медицини EuroDerm - одним із основних напрямків спеціалізації є Клініка пухлин шкіри.

• Метою Дня меланоми є підвищення обізнаності населення про меланому та інші раки шкіри. Меланома - це агресивна форма раку, при якій клітини шкіри стають злоякісними (раковими) і можуть швидко поширюватися на інші ділянки тіла, якщо їх не лікувати. Раннє виявлення має вирішальне значення для успіху лікування.
  • З різних типів раку шкіри меланома є найбільш смертельною і становить близько 75% усіх смертельних випадків раку шкіри.
  • Меланоми можуть розвиватися і в інших ділянках тіла, таких як око, під нігтями і на слизовій носа і рота. Хоча меланома вважається менш поширеною формою раку шкіри, останнім часом захворюваність на меланому невпинно збільшується.
  • Підвищення обізнаності про фактори ризику меланоми:

Меланома частіше зустрічається у людей з білою, світлою шкірою та у тих, хто зазнав високого рівня впливу УФ. Опіки на сонці, які часто спостерігаються в дитинстві і використання інтенсивного ултрафіолету - два фактори ризику, пов'язані з меланомою.

• День меланоми має на меті заохотити людей регулярно оглядати шкіру та звертатися за медичною допомогою, якщо є сумнівні ознаки утворень на шкірі. Раннє виявлення та лікування пов'язане зі значно вищим показником виживання.
  • Навчання громадськості та заохочення до раннього виявлення раків шкіри – ініціатива, яка є необхідною для профілактики онкологічних станів серед населення.
  • Статистика в Україні та світі:

- показник захворюваності у 2019 році на меланому в Україні складає 7.9 на 100 000 населення;

- кількість нових випадків меланоми в Україні на 2019 рік становить 2965;

-  за 2019 рік у світі зафіксовано близько 300 000 нових випадків меланоми шкіри.

Контакти для запитань: