21 лютого в Києві відбувся ІІ Міжнародний конгрес з питань про-та пребіотичної терапії. Окрема сесія була присвячена питанням мікрофлори дитини та захворюванням шлунково-кишкового тракту. На засіданнях були висвітлені наукові матеріали, присвячені етапам становлення та корекції мікробіому.

Другий напрямок роботи конгресу - дуальна корекція біоценозу у жінок, як запорука репродуктивного, соматичного  і ментального здоров`я. В роботі взяли участь акушери-гінекологи, неонатологи, педіатри, лікарі за спеціальністю загальна практика-сімейна медицина.

Доповідь на тему «Особливості мікробіому передчасно народжених дітей. Як поліпшити ситуацію?» підготували співробітники кафедри неонатології професор Є. Шунько та доцент О. Лакша. Колега з Бельгії: професор Hans Verstraeelen  представив цікаву доповідь за темою вагінального застосування пре-та пробіотиків - досягнення та перспективи.