З метою оптимізації навчально-методичного процесу в НМАПО імені П. Л. Шупика та відповідно до Закону України «Про освіту» (від 05.09.2017 №2145-VIII), статті 7, п.2, а саме: «Заклади освіти забезпечують обов’язкове вивчення державної мови, зокрема заклади професійної (професійно-технічної), фахової вищої освіти - в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови», кафедра іноземних мов НМАПО імені П.Л. Шупика розробила навчально-методичний комплекс з дисципліни «Ділова українська мова за професійним спрямуванням» для підготовки магістрів напряму 073 «Менеджмент» спеціальності – «Менеджмент у сфері охорони здоров'я»..

Теоретичний матеріал дисципліни «Ділова українська мова за професійним спрямуванням» допоможе слухачам засвоїти основні лексичні, граматичні й стилістичні норми офіційно-ділового стилю, уникнути найпоширеніших помилок у діловому мовленні. Адже культура мовлення починається із самоусвідомлення людини, як мовної особистості і залежить від знання мовної системи.

Усім, хто хоче вдосконалити рівень володіння діловою українською мовою, важливо знати поняття ділового мовленнєвого етикету. Програма передбачає вивчення соціокультурних елементів ділової телефонної розмови, переписки, «етикетних» слів, кліше.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Ділова українська мова за професійним спрямування» є:

1. Ознайомлення з фонетичною будовою української мови.
  2. Розгляд особливостей фонетичної транскрипції.
  3. Вивчення норм української орфографії.
  4. Аналіз, історію та сучасний стан української графіки.
  5. Оволодіння нормами літературної вимови та наголосу.
  6. Вивчення лексикології та граматичної будови мови.

На вивчення навчальної дисципліни відводиться 60 годин/ 2 кредити ECTS.

Викладачем цього циклу буде асистент кафедри іноземних мов НМАПО імені П. Л. Шупика Олійник Ірина Юріївна, фахівець з 16-річним досвідом роботи.