8 жовтня 2018 року відбулося урочисте засідання вченої ради педіатричного факультету НМАПО імені П. Л. Шупика, присвячене 100-річчю Академії. В урочистому засіданні взяли участь ректор академік Юрій Вороненко та завідувач відділу кадрів Дмитро Бригинець.

Ректор поздоровив членів вченої ради та працівників факультету із ювілеєм Академії та відзначив, що історія педіатрії та педіатричних кафедр розпочалася разом із історією Академії в цілому. Серед імен фундаторів навчального закладу почесне місце займають імена професорів Євгена Скловського та Олександра Лазарєва. Детально питань історії педіатрії в НМАПО імені П. Л. Шупика торкнулася у своїй актовій промові «Педіатрія на все життя: погляд скрізь призму століття» професор Олена Охотнікова, завідувач кафедри педіатрії № 1. Історія цієї кафедри, так само як і історія Академії, налічує 100 років.

Наказом ректора медалями до 100-річчя Академії було нагороджено 12 науково-педагогічних працівників факультету: члена-кореспондента НАМН України професора Єлизавету Шунько, завідувача кафедри неонатології; професора Олену Охотнікову, завідувача кафедри педіатрії № 1; професора Галину Бекетову, завідувача кафедри дитячих та підліткових захворювань; завідувача кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології професора Аллу Волоху та професора даної кафедри професора Людмилу Чернишову; професора Андрія Біляєва, завідувача кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії; завідувача кафедри дитячої хірургії професора Андрія Данилова та доцента цієї кафедри доцента Валерію Горелік, заступника декана педіатричного факультету; завідувача кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії професора Анатолія Косаківського та професора цієї кафедри професора Андрія Лайка, професора Надію Руденко, завідувача кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії; доцента Володимира Мартинюка, завідувача кафедри неврології медико-соціальної реабілітації.

Члени вченої ради факультету також вирішили низку робочих питань, але піднесений настрій, створений урочистими заходами на початку засідання, залишився домінуючим, адже кожний співробітник факультету відчуває 100-річчя НМАПО імені П. Л. Шупика, як своє особисте свято.