За ініціативи кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика 1 – 2 жовтня 2018 р. у м. Одеса проходив другий етап «В курс» міжнародного навчання молодих науковців у галузі «Загальна практика – сімейна медицина» під назвою «Створення вашого наукового дослідження».

В семінарі взяли участь представники медичних навчальних закладів вищої освіти з різних куточків України (Київ, Дніпро, Харків, Вінниця, Запоріжжя, Одеса, Ужгород) та Чехії.

Відкрила захід завідувач кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НМАПО імені П. Л. Шупика професор Л. Матюха, яка звернулась до присутніх та іноземних гостей з вітальним словом.

Тренерами циклу були професор М. Харрісон (університет Бат, Велика Британія, Шеффілд) член правління Європейської академії викладачів сімейної медицини та загальної практики (EURACT), член правління Європейської асоціації науковців EGPRN; професор медичної статистики, Г. Тейлор (Велика Британія) та директор навчально-наукового Центру сімейної медицини, керівник Департаменту міжнародної співпраці УАСМ (м. Ужгород) доцент П. Колесник.

Метою навчального заходу стало ознайомлення молодих науковців з сучасними методами обробки статистичних даних, створення плану дослідницького проекту та його пілотування. Під час проведення циклу у інтерактивній формі розглядалися теми: проведення якісного та кількісного дослідження, створення плану майбутньої дисертаційної роботи. Програма циклу включала створення презентацій, виконання практичної роботи, опис та представлення отриманих даних, статистичне тестування, дослідження діагностичних інструментів, формулювання пропозицій для дослідження, командну роботу над планом дослідження та багато іншого.

По закінченні 3 етапів навчання «А, В, С» курсантам буде видано сертифікати Європейської асоціації науковців EGPRN.