29 вересня у межах Конгресу, за участі співробітників кафедри неонатології НМАПО імені П. Л. Шупика, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова, відбулася «Школа перинатальної та неонатальної медицини».

За участі лікарів-офтальмологів дитячих НДСЛ «ОХМАТДИТ» доц. Ю. Баринова, К. Федчук, лікаря неонатолога дитячого госпіталя Лондона (Великобританія) Шахіда Хусейна, медичної сестри Джулії Фалаган (Великобританія) проведено науковий симпозіум «Профілактика ретинопатії передчасно народжених дітей», стан проблеми ретинопатії  передчасно народжених дітей розглянуто в доповідях вітчизняних та зарубіжних фахівців. Зазначено важливість профілактики, своєчасної діагностики та лікування.

На засіданні Школи розглянуто також питання післядипломної освіти та безперервного професійного розвитку (чл.-кор. НАМН України проф. Є. Шунько), оновлені рекомендації Американської академії педіатрії «Реанімаційна допомога новонародженим» (проф. Д. Добрянський), нейропротекція, як важлива пренатальна стратегія (проф. С. Галич), нові рекомендації вакцинації передчасно народжених дітей (доц. Н. Савчак), нові підходи до діагностики, лікування та профілактики некротизуючого ентероколіту у передчасно народжених дітей (проф. О. Яблонь), сучасні рекомендації розвитку «Ініціативи Лікарня доброзичлива до дитини» в неонатологічних клініках NEO-BFHI (доц. О. Костюк), досвід роботи неонатологічного центру Львівської обласної клінічної лікарні (О. Децик, З. Салабай).

Доцент кафедри неонатології О. Лакша провела майстер клас з реанімаційної допомоги новонародженим «Інтубація  трахеї, штучна вентиляція легень» для лікарів неонатологів та лікарів-інтернів.

За підсумком роботи «Школи перинатальної та неонатальної медицини» зазначено важливість системи безперервного професійного розвитку, необхідність мультидисциплінарного підходу до діагностики та лікування захворювань новонароджених. Для забезпечення здоров’я немовлят та їх оптимального розвитку важливе значення мають пренатальна діагностика та профілактика.