29 вересня 2018 року в м. Києві  відбулася  міжнародна стоматологічна конференція молодих ортодонтів, присвячена Дню ортодонта. Ініціаторами проведення заходу  виступили ГО Асоціація ортодонтів України (президент – професор Мирослава Дрогомирецька та кафедра ортодонтії Інституту стоматології НМАПО імені П. Л. Шупика (директор Інституту – професор Олена Дорошенко). В конференції взяли участь молоді лікарі з усіх регіонів України, слухачі циклів спеціалізації, інтерни та клінічні ординатори, у тому числі – іноземці. В рамках  конференції відбулися надзвичайно актуальні і цікаві науково-практичні доповіді з питань сучасної ортодонтії, а саме: досвіду використання функціональної апаратури, тактики лікування пацієнтів із ретенованими центральними різцями верхньої щелепи, застосування ультразвукових методів та міографії в ортодонтії, проблем рецесії ясен ортодонтичних пацієнтів, едодонтичних ускладнень під час проведення лікування, ретенції зубів та багато інших.

Учасники конференції  отримали чудову нагоду покращити свої теоретичні знання та практичні навички. Захід пройшов у форматі спілкування з широким використанням демонстрацій. Присутні не лише мали можливість послухати про сучасні новинки ортодонтії, а й розібрати разом з провідними фахівцями цікаві клінічні випадки, опанувати в реальному часі навички, необхідні в практичній діяльності сучасного лікаря-ортодонта. Лише консолідація зусиль лікарів різних спеціальностей забезпечить об’єктивний аналіз етіології та патогенезу захворювань та допоможе знайти спільний шлях у подоланні проблем із розробкою ефективних заходів профілактики та лікування ортодонтичних пацієнтів.