Search

За останні роки на кафедрі неврології і рефлексотерапії під керівництвом професора Свиридової Н.К. було налагоджено міжнародне співробітництво з провідними неврологами світу, що працюють на базі інституту неврології м. Лондона, Національної лікарні неврології і нейрохірургії м. Лондона (Сполучено Королівство), Корнельського університету м. Нью-Йорка (США), університету м. Едмонтона (Канада), університету м. Барселони (Іспанія) та інших провідних медичних установ світу. 

Напрямками співробітництва є освітня і консультативна діяльність

Організація конференцій

На запрошення проф. Свиридової Н.К., видатні професори з країн Європейського Союзу, США, Канади та Австралії виступають з доповідями і лекціями на Всеукраїнських неврологічних конференціях з міжнародною участю, організованих кафедрою неврології і рефлексотерапії та Всеукраїнською асоціацією по неврології та рефлексотерапії. Після доповіді присутні в залі неврологи мають можливість поспілкуватися з видатними професорами і задати їм свої питання.

Для підвищення кваліфікації лікарів неврологів по всій Україні проф. Свиридова Наталія Костянтинівна протягом декількох років щомісяця успішно організовує школи неврологів, школи хвороби Паркінсона і хвороби Альцгеймера, школи по лікуванню больових синдромів, школи рефлексотерапевтів. Ці школи проходять не тільки у всіх великих містах України, а й в таких містах як Венеція, Париж, Афіни, Дубай, Мюнхен та ін. На школах виступають співробітники кафедри неврології і рефлексотерапії (проф. Свиридова Н.К., доц. Чуприна Г.М., проф. Труфанов Є.О., доц. Середа В.Г., ас. Чередниченко Т.В.) і всесвітньо відомі фахівці з країн Європейського Союзу. Наприклад, на школі хвороби Паркінсона 28 лютого 2020 року виступав проф. Niall Quinn (Сполучене Королівство), який зробив один з найбільших внесків у світі у вивчення рухових розладів. Він провів 7 майстер-класів по хворобі Паркінсона, атиповому паркінсонізму і гіперкінетичним руховим розладам. Багаторазово на Всеукраїнських неврологічних конференціях і школах неврологів виступав проф. Гордон Плант (Сполучене Королівство), який вважається кращим в світі фахівцем з нейроофтальмології.

З початку пандемії COVID-19 і настанням "ери дистанційного навчання" кафедра неврології і рефлексотерапії продовжує проводити всі наші численні освітні заходи в дистанційному режимі.

Лікувальна робота

Є домовленість з професорами з країн Європейського Союзу і Канади про консультації складних діагностичних хворих, що проходять лікування на базі неврологічних відділень Київської обласної клінічної лікарні. Ці консультації можливі за допомогою сучасних комп'ютерних технологій зв'язку.

Підвищення кваліфікації за кордоном

Проф. Свиридова Н.К. і проф. Труфанов Є.О. регулярно проходять підвищення своєї кваліфікації за кордоном (США, Канада, Аргентина, Сполучене Королівство, Австрія, Франція, Іспанія, Італія, Швеція, ОАЕ та ін. країнах). Проф. Чуприна Г.М. проходив підвищення кваліфікації в Польщі. 

Виступи з доповідями на міжнародних конгресах і конференціях

Співробітники кафедри (д.мед.н., проф. Свиридова Н.К., д.мед.н., проф. Труфанов Є.О, д.мед.н., доц. Чуприна Г.М.) регулярно виступають з доповідями на міжнародних конгресах і конференціях в Америці та країнах Європейського Союзу, публікують друковані роботи англійською мовою.  

Навчання іноземних громадян

На кафедрі неврології і рефлексотерапії проходять клінічну ординатуру і курси підвищення кваліфікації іноземні громадяни (Палестина, Туркменістан, Китай).

Міжнародні журнали

На кафедрі видаються два міжнародні неврологічні журнали: Східно-європейський неврологічний журнал (головний редактор д.мед.н., проф. Свиридова Н.К.) і Східно-європейський журнал хвороби Паркінсона і екстрапірамідних захворювань (головний редактор д.мед.н., проф. Труфанов Є.О.). У журналах публікуються статті з актуальних проблем неврології, робиться акцент на міжнародні стандарти діагностики та лікування неврологічних захворювань.

Наша мета

З метою подальшого розвитку неврології і наближення рівня надання медичної допомоги населенню України до світових стандартів, кафедра неврології і рефлексотерапії під керівництвом професора Свиридової Н.К. й надалі буде розвивати міжнародне співробітництво і регулярно проводити освітні заходи з міжнародною участю.