Фахівці обговорили немедикаментозні стратегії контролю артеріального тиску, сучасні протоколи лікування та інноваційні підходи до ведення пацієнтів з підвищеним серцево-судинним ризиком.
Минулого тижня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика провела кардіологічний факультатив. Захід відвідали сімейні лікарі, терапевти, кардіологи, ендокринологи, нефрологи.
Захід було проведено з метою поширення актуальних клінічних настанов та обговорення найтиповіших дискусійних аспектів у веденні пацієнтів із артеріальною гіпертензією.
Зустріч розпочав Олександр Тухарінов, керівник ініціативної групи з оздоровлення населення України шляхом приведення в норму споживання солі натрію та калію доповіддю: «Немедикаментозне лікування гіпертонічної хвороби». Основний акцент було зроблено на оптимізації споживання солі натрію і калію як ключовому чиннику зниження серцево-судинного ризику. Були представлені дані епідеміологічних досліджень, успішні приклади реалізації програм у різних країнах та окреслені шляхи впровадження подібних стратегій в українських реаліях.
Завідувач кафедри кардіології, професор Марина Долженко та асистент кафедри, к.мед.н. Тетяна Сімагіна обговорили питання медикаментозного ведення артеріальної гіпертензії на прикладі молодого пацієнта з сімейною гіперхолестеринемією. Лектори розглянули етапність підбору антигіпертензивної терапії, навели обґрунтування призначення комбінованого лікування з урахуванням сучасних рекомендацій ESC/ESH, та охарактеризували стратегії контролю супутньої дисліпідемії, включаючи можливе застосування інгібіторів PCSK9 у молодих пацієнтів високого ризику.
Після кожної доповіді учасники заходу мали можливість поставити питання лектору та отримати вичерпні пояснення.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.