Представлення науково-клінічного дослідження фахівців НУОЗ імені П.Л. Шупика привернуло увагу міжнародної спільноти до актуальних питань сфінктерозбережного лікування.

Конгрес ESMO – захід світової онкологічної спільноти з питань раку шлунково-кишкового тракту відбувся з 2 по 5 липня в Барселоні, Іспанія. У ньому взяли участь провідні експерти, дослідники та медичні працівники, які займаються вдосконаленням лікування хворих на рак шлунково-кишкового тракту. Завдяки новаторським презентаціям, міждисциплінарним форумам з питань пухлин, дискусійним сесіям тощо, учасники мали можливість заглибитися в сучасні світові результати досліджень, інноваційні терапевтичні стратегії та новітні технології, які формують майбутнє лікування раку шлунково-кишкового тракту.

Науковий комітет ESMO Gastrointestinal Cancers 2025 відібрав для презентації під час Конгресу науково-клінічний матеріал на тему: «Обґрунтування вибору заключного етапу ультранизької передньої резекції прямої кишки» представленої співробітниками кафедри онкології НУОЗ України імені П.Л. Шупика: професором Прокопом Гордійчуком, доцентами Федотом Ткаченком та Анастасією Самусєвою, PhD, асистентом Миколою Гордійчуком й аспірантами: Ігорем Рудьом та Дмитром Морським.

4 липня 2025 року в межах European Society for Medical Oncology – Gastrointestinal Cancers Congress (ESMO GI 2025), онлайн, відбулася постерна доповідь PhD Миколи Гордійчука, яка привернула увагу провідних спеціалістів у галузі колоректальної хірургії та онкології завдяки своєчасності, масштабності та практичній орієнтованості. Питання збереження анального сфінктера, зменшення ускладнень і водночас досягнення радикальності втручання вимагає точного вибору методики остаточного етапу резекції. Попри існування сучасних підходів, досі немає єдиного стандарту щодо вибору між одномоментним низьким переднім анастомозом (uLAR) та двоетапною методикою Turnbull-Cutait (uLAR-TC). Саме цьому питанню було присвячене дослідження українських онкологів.

Представлене дослідження не лише є прикладом сучасного доказового підходу до хірургічного лікування раку прямої кишки, але й підкреслює потужний потенціал української онкології.

Попри воєнний стан та численні труднощі, українські лікарі продовжують активно брати участь у міжнародному науковому процесі, презентуючи результати, що відповідають найвищим світовим стандартам.

Представлення результатів на ESMO GI – це також визнання ролі України в глобальній онкохірургії та платформа для подальшої інтеграції в клінічні дослідження, міжнародні протоколи та мультицентрові проєкти.

 

 

 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу