Професор кафедри педіатрії, неонатології, дитячих інфекційних хвороб, імунології та алергології Алла Волоха під час роботи заходу організувала секцію з клінічної імунології для міжнародних колег.

Надзвичайно приємні спогади залишились у лікарів педіатрів після нещодавньої видатної події у світі української педіатрії - конгресу Prime Pediatrics 2025. Зустріч у Львові традиційно об’єднала однодумців в області доказової медицини.

Професор кафедри педіатрії, неонатології, дитячих інфекційних хвороб, імунології та алергології Алла Волоха під час роботи заходу організувала секцію з клінічної імунології для міжнародних колег, під час якої спікери із США, України та Німеччини здійснили цікаву подорож у світ первинних імунодефіцитів.

Новими знаннями з питань дитячої імунології поділились колеги з України та інших країн світу. В гості до педіатрів України вперше завітала професор Йолан Волтер, яка очолює відділ дитячої алергології та імунології в Університеті Південної Флориди і дитячій лікарні Джона Хопкінса, а також є директором діагностичного та дослідницького центру первинних імунодефіцитів імені Джеффрі Моделла. Професор Йолан Волтер поділилась новими даними щодо можливостей діагностики вродженої патології імунної системи, яка може маніфестувати як у дитячому віці, так і у дорослих. Цікаві дані щодо імуногенетики нейтропеній у дітей та інші складові діагностичного алгоритму вродженої патології імунітету у дітей представила професор Тернопільського медичного університету імені ІЯ Горбачевського Оксана Боярчук. Що об’єднує запальні захворювання кишківника і вроджені дефекти імунітету? Як допомагає імуногенетика в персоналізованому лікуванні хронічних запальних уражень кишківника в ранньому дитячому віці? Ці важливі теми були розкриті у виступі професора Алли Волохи.

Професор педіатрії Тім Ніхус, який працює директором Центру здоров’я дітей та підлітків в клініці Геліос Крефельд в Німеччині, вже другий рік поспіль щедро ділиться з педіатрами України новими знаннями щодо особливостей взаємодії інфекцій та імунітету в нормі і при вроджених дефектах імунітету. Як імунна система захищає нас від вірусів? Чим унікальна відповідь на коронавіруси? Чим подібні геном вірусів і геном людини? На ці та інші питання отримали відповідь наші лікарі в доповіді професора Ніхуса.

З пневмоніями у дітей педіатри зустрічаються часто, доказовий підхід в діагностиці і лікуванні – це щоденна практика. Але як лікувати пневмонію, що рецидивує роками? Яким рідкісним загадковим збудником вона може бути спричинена? Мистецтво діагностики і лікування незвичних пневмоній, що є проявом імунодефіцитів у дітей, було відображене в доповіді лікаря імунолога зі Львова Ярини Романишин.

Отже, погляд фахівців двох континентів на діагностику і лікування вроджених імунодефіцитів у дітей може бути реальністю навіть в складних умовах сьогодення.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу