Освітній майстер-клас у Києві став платформою для обговорення новітніх досягнень у нефрології, урології та суміжних галузях.

В Києві відбувся міждисциплінарний освітній майстер-клас «Віденська кава в колі нефрологів та урологів». Науковими партнерами заходу виступили кафедра нефрології та нирковозамісної терапії та кафедра урології НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Подія відбулася в готелі «Воздвиженський» у форматі фахової зустрічі під акомпанемент віденського вальсу, зібравши нефрологів, урологів, кардіологів, ендокринологів, ревматологів, терапевтів та сімейних лікарів з різних регіонів України.

У рамках програми було представлено аналіз новітніх напрацювань, представлених на 62-му Конгресі Європейської Асоціації Нефрологів (ERA 2025) та  Європейській Антиревматичній Лізі (EULAR 2025). Виступи співробітників кафедри нефрології та нирковозамісної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика стали ключовим елементом першої сесії під назвою «За межами нефрології». Зокрема, з науковими доповідями виступили асистенти кафедри: Любов Савицька, Оксана Лисянська та Юрій Калантаренко.

У своїх доповідях вони висвітлили актуальні підходи до менеджменту пацієнтів з подоцитопатіями, ожирінням, потребу в інтеграції генетики у мультисистемний пацієнтоорієнтований підхід, а також клінічні інновації у сфері нирковозамісної терапії, представлені на конгресі ERA.

Модераторами сесії виступили академік НАМН України, професор, директор ДУ "Інстиут урології імені академіка О.Ф. Возіанова"  Сергій Возіанов та завідувач кафедри нефрології та нирковозамісної терапії, професор Стелла Кушніренко.

Флагманським виступом другої сесії стала доповідь «Люпус-нефрит: антитіла, гістологія, клінічна відповідь, терапевтичні орієнтири (EULAR 2025)», представлена керівником центру ревматології клінічної лікарні «Феофанія», професором Іриною Головач та провідним науковим співробітником відділення некоронарних хвороб серця, ревматології та терапії ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України», професором Дмитром Рекаловим.

Захід підтвердив важливість інтегрованого підходу до підготовки лікарів різних спеціальностей і став яскравим прикладом наукового та міждисциплінарного обміну досвідом у форматі, що поєднує академічні знання та теплу професійну атмосферу.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу