Відбувся авторський курс професора Ольги Коваленко з неінвазивної рефлексотерапії як відповідь на нові виклики реабілітації.

На кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги завершився авторський навчальний цикл тематичного удосконалення «Неінвазивні методи рефлексотерапії в медичній реабілітації постраждалих від чинників війни». Автор циклу – завідувач кафедри, професор Ольга Коваленко.  

Цикл проводився в змішаному форматі. І хоча через виклики війни не всі слухачі могли приїжджати з Миколаєва, Кропивницького та Вінниці, навіть на відстані, під час занять відчувалась дружня атмосфера. Група слухачів виявила зацікавленість у нових професійних знаннях та продемонструвала єдність поглядів як у можливостях застосування методів альтернативної медицини, так й у концептуальних філософських питаннях східної медицини, які стосуються існування природи та Всесвіту. Створення атмосфери взаєморозуміння сприяло кращому засвоєнню знань та більш глибокому розумінню реабілітаційних заходів.

Під час навчання підкреслювалося, що неінвазивні методи рефлексотерапії  та методи профілактики варто розглядати у більш широкому контексті. Вказані методи можна використовувати не лише під час прийому лікарем пацієнта, а й після відповідної підготовки людини, можуть бути рекомендовані (лікарем або спеціалістом з реабілітаційної медицини) для самостійного використання пацієнтами — як засіб самодопомоги при больових синдромах різної локалізації, астенічному стані або навіть у певних невідкладних станах.

Проведенню циклу також був приурочений науково-практичний семінар з міжнародною участю «Клінічне значення акупунктури та неінвазивних методів рефлексотерапії в комплексній реабілітації постраждалих від чинників війни», про що повідомлялося раніше.

Запрошеним спікером семінару з Франції був Патрік Саутрель - лікар-спеціаліст з реабілітації та фізичної терапії та акупунктури, спеціаліст з лікування фантомного болю. Залучення іноземного спеціаліста поглибило знання слухачів циклу ТУ в питаннях можливостей позбавлення фантомного болю постраждалих з ампутаціями кінцівок.

Війна в Україні триває і потреби в медичній допомозі, зокрема, реабілітації постають дуже гостро. Тому, застосування різних методів, зокрема альтернативної та комплементарної медицини, які пропонувались робочою групою НАТО ще в 2015 році, є надзвичайно актуальною потребою суспільства та сприяє всебічному розвитку медичної допомоги населенню країни.

На заключному занятті традиційно, як і наприкінці подібних попередніх циклів, професор О. Коваленко разом із слухачами циклу взяли участь у теплій та дружній Чайній церемонії Гун-Фу-Ча.

Кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги продовжує розвивати освітні пропозиції, з метою поглиблення та розвитку професійних компетентностей лікарів та вирішення актуальних питань медичної допомоги населенню.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу