У рамках науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «YOUNG SCIENCE 6.0» 15 травня 2025 року відбулось засідання секції «Міждисциплінарні дослідження в галузі охорони здоров’я. Актуальні проблеми інформатики, цифрових технологій та ШІ. Філософські, етичні та біоетичні аспекти медицини». В роботі секції взяли участь понад 20 молодих дослідників.
Із основними науковими доповідями виступили науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики (ФДІ).
Секцію модерувала професор Наталія Бойченко. Її програмна доповідь «Міждисциплінарні дослідження в галузі охорони здоров’я. Актуальні етичні та біоетичні проблеми» задала тон змістовній дискусії. Прозвучали тези про те, що міждисциплінарні дослідження дозволяють формувати цілісне бачення проблем пацієнта, системи охорони здоров’я та суспільних викликів, а сучасна медицина не є ізольованою наукою. Важливо усвідомлювати, що рішення в галузі охорони здоров’я потребують участі представників різних галузей. «Знати лише медицину – недостатньо, щоби бути добрим лікарем», – як відлуння сучасних викликів у сфері, де межа між етикою та технологіями щораз стає тоншою. У центрі уваги були: автономія пацієнта, конфлікти інтересів, інформована згода, цифрова етика, нерівний доступ до медичних послуг та потреба у формуванні міждисциплінарної культури прийняття рішень.
Оксана Бельдій, асистент кафедри ФДІ, доповіла про актуальну проблему сучасності: «Про що свідчить феномен харчових розладів в соціокультурному вимірі?». Євгеній Лук’янов, аспірант кафедри ФДІ, представив концепцію «Застосування штучного інтелекту для створення універсуму медико-біологічних знань». Олександр Дудін, аспірант кафедри ФДІ, обґрунтував ключові положення у доповіді «Оптимізація застосування технологій цифровізації даних обстежень у патології».
Учасники відзначили глибину доповідей, а також якісний розвиток секції порівняно з попередніми роками – завдяки ширшій міждисциплінарній базі, посиленій участі молодих дослідників і фокусі на прикладних аспектах. Захід був відкритим для всіх попередньо зареєстрованих учасників конференції.
Секція являється частиною більш широкої стратегії розвитку міждисциплінарних досліджень, що активно впроваджує університет, а також ініціативи з цифровізації та етичної модернізації медичної освіти. Учасники дійшли висновку про важливість системного підходу до підготовки майбутніх професіоналів – з урахуванням не лише клінічних, а й філософських, біоетичних та технологічних аспектів.
Наступним кроком стане публікація тез доповідей учасників за результатами конференції та організація круглого столу за участі міжнародних колег – задля продовження діалогу про трансдисциплінарність і пошук етичних орієнтирів в охороні здоров’я та біології майбутнього, що враховують вплив цифрових технологій, соціокультурних змін і глобальних викликів для систем охорони здоров’я.
!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!